Mikołaj w WTZ
Dodano: 2020-12-04Zdjęć w galerii 15

Ekipa świętego Mikołaja odwiedziła 4 grudnia Warsztat Terapii Zajęciowej sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach.

Miastków Kościelny: inwestycje...
Dodano: 2020-12-04Zdjęć w galerii 11

Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz urzędu marszałkowskiego, w ciągu ostatnich miesięcy w gminie Miastków Kościelny wyremontowano i położono nawierzchnię asfaltową na ponad trzech kilometrach dróg gminnych. Ze środków budżetu gminy wykonano oświetlenie ledowe na kilku drogach.

Garwolińskie KLO i I LO oraz...
Dodano: 2020-12-04Zdjęć w galerii 25

O tym, jak pracują szkoły ponadpodstawowe bardzo łatwo można się przekonać na stronie internetowej opracowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zawiera ona wskaźniki egzaminacyjne wyliczone oddzielnie dla liceów i techników na podstawie wyników egzaminu maturalnego z lat 2018-2020

Siedlce w świątecznej szacie
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 30

Na siedleckich ulicach pojawiły się już świąteczne iluminacje.

Rozświetlone Siemiatycze
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 19

Siemiatycze już przybrały się świątecznie. Na Placu Jana Pawła II tradycyjnie już umieszczono szopkę betlejemską, na ulicach pojawiły się iluminacje. Świąteczna, rozświetlona strona Siemiatycz po raz kolejny wyjątkowo okazale została zaprezentowana na ulicy Pałacowej - nad całą ulicą zawieszono migoczący błękitem łańcuch. W iluminacje świetnie wkomponowuje się napis #Siemiatycze

Ostatnie pożegnanie śp. Aliny...
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 41

W parafii św. Józefa w Siedlcach pożegnano 3 grudnia śp. Alinę Brochocką. Dyrektor siedleckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Józefa Bema od kilku tygodni zmagała się w szpitalu z Covid-19. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. Mariusz Baran, wikariusz parafii św. Józefa.

Niezwykłe bierzmowanie
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 13

Pierwszy tydzień grudnia obchodzony jest jako Europejski Tydzień Autyzmu. Z tej racji przybliżamy temat przeżywania wiary przez osoby autystyczne. Dzieci i młodzi ludzie z autyzmem, tak jak ich rówieśnicy uczestniczą w życiu religijnym rodziny czy wspólnoty parafialnej. Przyjmują też sakramenty wtajemniczenia religijnego i niejednokrotnie przeżywają te wydarzenia głębiej, donioślej niż ich koledzy i koleżanki. Takie niezwykłe wydarzenie miało miejsce pod koniec października w sanktuarium Bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Sakrament Bierzmowania przyjęły dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami z Białej Podlaskiej a uroczystości przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Mniej handlowców na siemiatyckim rynku
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 9

Czy to pandemia i unikanie skupisk, czy mróz, który od kilku dni nie odpuszcza? Trudno oceniać jakie są powody, że zmalała liczba sprzedawców na siemiatyckim targu, który tradycyjnie odbywa się w czwartki i zwykle przyciągał rzesze kupujących i sprzedających.

O sztuce – inaczej
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 17

W ramach pracy domowej z języka polskiego uczniowie kl. VII Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Gołąbkach otrzymali za zadanie „odtworzyć fotograficznie” słynne dzieła sztuki.

Stoczek Łukowski: wspierają seniorów
Dodano: 2020-12-03Zdjęć w galerii 8

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim bierze udział w akcji ,,Wspieraj Seniora”. Jak dotąd udało się wesprzeć w codziennym życiu 50 seniorów z terenu całej gminy.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks....
Dodano: 2020-12-02Zdjęć w galerii 35

W parafii p.w. św. Michała Archanioła w Witorożu odbyły się dziś uroczystości żałobne śp. ks. Jerzego Kalickiego. Mszę św. koncelebrowali ks. Bp. Henryk Tomasik – ordynariusz diecezji radomskiej oraz ks. bp. Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej. Zmarłego kapłana żegnała rodzina, byli parafianie oraz księża.

Jak zdarta płyta…(List misjonarki...
Dodano: 2020-12-02Zdjęć w galerii 9

Zachęcamy do przeczytania korespondencji, jaka dotarła do naszej redakcji za po-średnictwem ks. Kazimierza Jóżwika, referenta misyjnego. Jest to list misjonarki Katarzyny Par-nickiej.