Parafia Podwyższenia Krzyża...
Dodano: 2020-11-25Zdjęć w galerii 127

24 listopada 1920 roku ordynariusz Diecezji Podlaskiej biskup Henryk Przeździecki wydał dekret, na mocy którego powstała w Łukowie druga parafia. Była to parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. 100 lat po tym wydarzeniu parafianie wzięli udział w inauguracji jubileuszowych uroczystości.

„Być jak Ignacy” –...
Dodano: 2020-11-25Zdjęć w galerii 7

Od 26 października funkcjonowanie szkół zostało czasowo ograniczone. Nie znaczy to jednak, że uczniowie mają ograniczony dostęp do zdobywania wiedzy. W szkole podstawowej w Wiśniewie oprócz lekcji prowadzonych na platformie Teams, prowadzone są w takiej formie także zajęcia pozalekcyjne. W taki sposób pracuje szkolne koło naukowe Odkrywcy. W październiku uczniowie z klasy szóstej pod opieką pani Magdaleny Jurzyk przystąpili do kolejnej edycji programu naukowego „Być jak Ignacy”.

Konkurs tkacki, rozstrzygnięty!
Dodano: 2020-11-24Zdjęć w galerii 20

Perebory, narzuty, dywaniki oraz torebki czy poduszki, wszystko wykonane tradycyjną metodą tkacką na krosnach. To prace nadesłane w tym roku na XI Przygraniczny Konkurs Tkacki „Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej.

Liga Halowej Piłki Nożnej w...
Dodano: 2020-11-24Zdjęć w galerii 12

Osiem drużyn I ligi i osiem drużyn II ligi zainaugurowało tegoroczną edycję Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Rozgrywki ruszyły w miniony weekend. W tym roku drużyny grają bez obecności kibiców.

Wizyta marszałka województwa...
Dodano: 2020-11-23Zdjęć w galerii 17

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc odwiedzili Węgrów i wzięli udział w konferencji prasowej dotyczącej podziału Mazowsza. Konferencję poprowadził zastępca wójt gminy Izabelin Michał Postek.

Święto patronalne Katolickiego...
Dodano: 2020-11-23Zdjęć w galerii 187

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada święto patronalne obchodziły Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcja Katolicka. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze poświęcono nowy sztandar oddziału katedralnego AK i przyjęto do wspólnoty 13. nowych członków KSM z terenu Diecezji Siedleckiej. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Garwolin uskrzydla
Dodano: 2020-11-23Zdjęć w galerii 9

Do pełni tego projektu potrzebna jest interakcja osoby z malowidłem – każdy, kto stanie przy ścianie, może symbolicznie unieść się na „Skrzydłach Wolności”. Zachęcamy do fotografowania się i dzielenia się zdjęciem w sieci z hasztagiem #skrzydlawolnosci oraz #garwolinuskrzydla.

Święto patronalne Katolickiego...
Dodano: 2020-11-22Zdjęć w galerii 46

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświat, 22 listopada święto patronalne obchodziły Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcja Katolicka. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze poświęcono nowy sztandar oddziału katedralnego AK i przyjęto do wspólnoty 13 nowych członków KSM z terenu Diecezji Siedleckiej. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Ostatnie pożegnanie ks. prałata...
Dodano: 2020-11-20Zdjęć w galerii 57

- Jezus zaprosił swojego wiernego i gorliwego sługę do siebie aby odpoczął od swoich trudów i aby odebrał od niego nagrodę – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas uroczystości pogrzebowych ks. prałata Mieczysława Łuszczyńskiego. 20 listopada w parafii Św. Stanisława w Siedlcach pożegnano wieloletniego jej proboszcza i zasłużonego dla społeczności kapłana. Eucharystię koncelebrowali Grzegorz Suchodolski – biskup pomocniczy diecezji siedleckiej i ks. kan. Adam Patejuk, obecny proboszcz parafii św. Stanisława BM.

Nowe auto dla siedleckiej policji
Dodano: 2020-11-20Zdjęć w galerii 11

Starosta Siedlecki Karol Tchórzewski oraz Wicestarosta Siedlecki Małgorzata Cepek razem z Wójtem Gminy Siedlce Henrykiem Brodowskim dokonali dzisiaj symbolicznego przekazania samochodu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzeja Dziewulskiego.

Nowi funkcjonariusze w szeregach...
Dodano: 2020-11-19Zdjęć w galerii 9

„Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…” ślubowali nowi policjanci, którzy zasilili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Rotę ślubowania od funkcjonariuszy przyjął Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach inspektor Tomasz Wyszkowski.

Ekspresowa inwestycja szpitala...
Dodano: 2020-11-19Zdjęć w galerii 17

W szpitalu powiatowym w Siemiatyczach w ekspresowym tempie trwa montaż dwóch ponad 3-tonowych zbiorników z tlenem medycznym wraz z instalacją do centralnej tlenowni. Tlen będzie dostarczany dla najbardziej potrzebujących pacjentów, w tym chorych na COVID-19 oraz podłączonych do respiratorów. Instalacja zwiększy bezpieczeństwo w przypadku terapii pacjentów przechodzących ciężką postać infekcji, a docelowo także pozwoli na odejście od aparatury tlenowej opierającej się na butlach.