Uroczystości pogrzebowe śp. ks....
Dodano: 2020-11-14Zdjęć w galerii 31

14 listopada w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim była sprawowana Msza św. pogrzebowa śp. ks. Franciszka Izdebskiego - emeryta, byłego proboszcza parafii Rossosz, kanonika honorowego Kapituły Parczewskiej. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Franciszka Izdebskiego rozpoczęły się o godz. 10.00 modlitewnym czuwaniem, a o 11.00 była sprawowana Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Po Mszy nastąpiło odprowadzenie ciała na Cmentarz Komunalny w Radzyniu Podlaskim.

Arua Cup w Międzyrzecu Podlaskim
Dodano: 2020-11-14Zdjęć w galerii 52

Około 100. zawodników z całej Polski bierze udział w sportowym zimowym pływaniu o puchar Arua Cup. Zawodnicy pływają w wodzie o temperaturze 8 stopni Celsjusza na dystansach od 25 do 400 metrów stylem dowolnym, klasycznym i motylkowym. Najmłodszym zawodnikiem jest 8-letni Igor Suchecki z Tczewa. Zawody składają się z czterech etapów.

OSiR Łuków: konkurs biegowy...
Dodano: 2020-11-14Zdjęć w galerii 14

123 zdjęcia nadesłano na konkurs „Gotowi do biegu” ogłoszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Z najlepsze uznano zdjęcie pani Mirosławy Belniak.

Zwiedzamy Mielnik
Dodano: 2020-11-14Zdjęć w galerii 60

Szukając atrakcji dostępnych dla mieszkańców i turystów zaglądamy dziś do Mielnika. Jak w całej Polsce, tak i tutaj zamknięty jest ośrodek kultury i muzeum, ale jak powiedział naszemu radiu Michał Baranowski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, gmina ma wiele walorów, z których można korzystać także teraz.

Niepodległa na 102!
Dodano: 2020-11-13Zdjęć w galerii 13

Co roku, w sarnackiej szkole Święto Niepodległości obchodzone było hucznie i różnorodnie. W tym roku nie było możliwe spotkanie w szkole, więc grupa nauczycieli zainicjowała inną formę uczczenia 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. By pokazać uczniom, że mimo trudnego czasu i odległości dzielących ludzi, można wspólnie świętować, zrodził się pomysł akcji "Niepodległa na 102! ".

Ostatnie pożegnanie śp. Wojciecha...
Dodano: 2020-11-13Zdjęć w galerii 22

Odszedł mąż, ojciec, nauczyciel i pasjonat. 9 listopada zmarł Śp. Wojciech Łocheński vel Ochnio - ceniony, wieloletni nauczyciel historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej. Znany też jako popularyzator historii Południowego Podlasia. Dziś, w parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Wojciecha Bocheńskiego vel Ochnio.

Święto Odzyskania Niepodległości...
Dodano: 2020-11-13Zdjęć w galerii 10

Eucharystia w kościele parafialnym w Mszannie rozpoczęła Święto Odzyskania Niepodległości w gminie Olszanka. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii ks. Wojciech Hackiewicz.

Łuków widziany oczami najmłodszych...
Dodano: 2020-11-13Zdjęć w galerii 14

Około 60 prac wpłynęło do Urzędu Miasta Łuków w odpowiedzi na konkurs plastyczny „Łuków miastem zieleni”. Zorganizował go Wydział Zarządzania Projektami i Promocji. Wyłoniono już 13 najlepszych prac. Wkrótce mamy poznać zwycięzców.

Kodeń: chcą odbudować Dom Pielgrzyma
Dodano: 2020-11-13Zdjęć w galerii 18

W nocy 11/12 listopada w Kodniu spłonęła część nowego skrzydła Domu Pielgrzyma w Kodniu. Ojcowie Oblaci zamierzają odbudować budynek.

Wyjątkowy koncert w hołdzie dla...
Dodano: 2020-11-12Zdjęć w galerii 15

11 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbył się wyjątkowy koncert w hołdzie dla Niepodległej. To niezwykłe muzyczne wydarzenie skupiło wielu artystów polskiej sceny i było uczczeniem 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie transmitowało m. in.: Katolickie Radio Podlasie w paśmie Przystanek Podlasie.

Narodowe Święto Niepodległości w...
Dodano: 2020-11-12Zdjęć w galerii 43

11 listopada świętowano w Żelechowie 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne uroczystość miała ograniczony charakter.

Narodowe Święto Niepodległości w...
Dodano: 2020-11-12Zdjęć w galerii 17

W tym roku, w związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi zakazującymi zgromadzeń, Narodowe Święto Niepodległości wyglądało nieco inaczej i miało skromny przebieg.