Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom
Dodano: 2021-01-05Zdjęć w galerii 13

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku przyświeca mu hasło: „Eucharystia objawieniem miłości”. Z diecezji siedleckiej na misjach „ad gentes” pracują dwie świeckie misjonarki. W krajach misyjnych posługuje też 10 diecezjalnych kapłanów:

Szczepienie przeciwko Covid-19 w...
Dodano: 2021-01-04Zdjęć w galerii 11

W poniedziałek, 4 stycznia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w siemiatyckim SP ZOZ rozpoczęło się szczepienie grupy zero przeciwko Covid-19. Jako pierwsza zaszczepiła się pielęgniarka.

Bramka do dezynfekcji w siemiatyckim...
Dodano: 2021-01-04Zdjęć w galerii 19

Specjalistyczna bramka dezynfekcyjna, to kolejny element nowoczesnej technologii wdrażany w siemiatyckim szpitalu w związku ze zwalczaniem pandemii koronowirusa. Podobne urządzenia są wykorzystywane na całym świecie, tym razem wynik współpracy naukowców i przedsiębiorców dotarł do Siemiatycz, to pierwsze tego typu urządzenie w powiecie siemiatyckim, jedno z pierwszych polskiej produkcji.

Gmina Łuków: zwycięzcy...
Dodano: 2021-01-04Zdjęć w galerii 9

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie ogłosił zwycięzców Internetowego Świątecznego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Moja choinka rodzinna”. Wybór nie był prosty, bowiem na konkurs nadesłano 265 prac.

Stacja Siemiatycze... Dworzec PKP nocą
Dodano: 2021-01-03Zdjęć w galerii 38

Oddany do użytku 31 grudnia 2020 r. dworzec PKP Siemiatycze Stacja wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu siemiatyckiego, którzy korzystając z długiego weekendu odwiedzają go całymi rodzinami, by zobaczyć jak wygląda budynek, który przez lata nie zachęcał do podróży. Jak prezentuje się dworzec nocą, sprawdzała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

W styczniu doczekamy sie opadów...
Dodano: 2021-01-02Zdjęć w galerii 18

Archiwalne zdjęcia, przedstawiające zimowe krajobrazy w naszym regionie:

XII Noworoczny Mecz w Siedlcach
Dodano: 2021-01-01Zdjęć w galerii 14

Już po raz dwunasty siedleccy rugbiści powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby, było to pierwsze spotkanie w naszym mieście w tym roku.

List z kodymskiej parafii...
Dodano: 2021-01-01Zdjęć w galerii 17

Ks. Łukasz Gron, kapłan pochodzący z Chełma w archidiecezji lubelskiej od ponad 3 lat jest proboszczem parafii w Kodymie na Podolu. Dzięki pomocy rodaków z Polski i zagranicy w ciągu 3 lat dokończył budowę nowej świątyni. Kapłan nie tylko sprawuje sakramenty święte, ale także szerzy polską i katolicką kulturę i tradycję na polskim niegdyś Podolu. Teraz jego pragnieniem jest zainstalowanie w kościele organów, aby ubogacać dźwiękiem instrumentu obrzędy sakralne i móc w przyszłości organizować koncerty organowe, czy występy chórów. Wymagania nie są duże, wystarczy używany instrument w dobrym stanie. Za naszym pośrednictwem ks. Łukasz Gron apeluje o wsparcie do ludzi dobrej woli.

KPS nie zwalnia tempa. Kolejne...
Dodano: 2020-12-30Zdjęć w galerii 47

KPS Siedlce pokonał KRISPOL Września 3:1 w meczu 15. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Mateusz Kańczok. Siedlczanie zakończyli pierwszą część rudny zasadniczej z ośmioma wygranymi na koncie. Wrześnianie natomiast w tej fazie rozgrywek odnieśli tylko cztery zwycięstwa.

Ostatnie pożegnanie ks. kan....
Dodano: 2020-12-29Zdjęć w galerii 47

- Wszędzie gdzie był i pełnił posługę kapłańską był otwarty na swoich wiernych, życzliwy, serdeczny wyrozumiały, wrażliwy na potrzeby innych – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas uroczystości pogrzebowych ks. kan. Andrzeja Filipiuka. 29 grudnia w parafii nawiedzenia NMP w Domanicach pożegnano jej proboszcza i jednocześnie dziekana domanickiego. Eucharystię koncelebrowali Grzegorz Suchodolski – biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej i ks. kan. dr Jerzy Duda, administrator parafii Domanice.

Kolędnicy Misyjni w Huszlewie
Dodano: 2020-12-29Zdjęć w galerii 15

26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w parafii Huszlew gościli Kolędnicy Misyjni.

Siedlce: Święto Świętych...
Dodano: 2020-12-29Zdjęć w galerii 49

„Adorujmy Życie” pod takim hasłem już po raz XXIII obchodzone było w Siedlcach Święto Świętych Młodzianków Męczenników.