Złote Gody w gminie Stanin
Dodano: 2020-12-29Zdjęć w galerii 15

Dwanaście par z gminy Stanin świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia. W związku z pandemią obchody Złotych Godów miały inny przebieg niż zwykle. Nie było spotkania w urzędzie. Były indywidualne spotkania.

Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP...
Dodano: 2020-12-29Zdjęć w galerii 12

28 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Siemiatyczach otrzymała od władz Miasta Siemiatycze sprzęt ratowniczy, na który złożyły się: dielektryczne nożyce do cięcia prętów, narzędzie ratownicze Hooligan (używane m.in. do przebijania, uderzania, podważania, ukręcania i cięcia elementów stanowiących przeszkody), pałki świetlne, parawan ratowniczy, nóż do cięcia szyb samochodowych klejonych, latarki nahełmowe, tarcze STOP, kominiarki strażackie i radiostacje przenośne.

Żelechów: rozstrzygnięto konkurs...
Dodano: 2020-12-29Zdjęć w galerii 24

24 grudnia w sali Jana Pawła II został rozstrzygnięty konkursu i wręczono nagrody za wykonanie szopki przez dzieci. Organizatorami konkursu była żelechowska parafia,, Gmina Żelechów oraz Szkoła Podstawowa w Żelechowie.

Odznaczenie papieskie BENEMERENTI...
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 61

26 grudnia w parafii katedralnej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczenia papieskiego BENEMERENTI panu Józefowi Żukowi, w dowód wdzięczności za 50 lat posługi w katedrze siedleckiej jako kościelnego. Odznaczenie zostało nadane przez papieża Franciszka, na prośbę biskupa diecezjalnego Kazimierza Gurdy. Wręczenia dokonał bp Grzegorz Suchodolski przed Mszą św. o godz. 10.00, w obecności najbliższej rodziny pana Józefa i wiernych, wdzięcznych za kilkudziesięcioletnią, ofiarną posługę. Zdjęcia: Piotr Grabowski

Łuków: pożegnanie z Nową Gazetą...
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 11

Tuż przed świętami ukazał się ostatni numer „Nowej Gazety Łukowskiej”. Czasopismo zamyka się po 25 latach. To decyzja wydawcy, czyli Łukowskiego Towarzystwa Regionalnego im. Jana Stanisława Majewskiego.

Szopki w kościołach i domach...
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 14

Szopki nie tylko są piękne, ale też pomagają w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowujemy je z wielką starannością łącząc Słowa Pisma Świętego z pięknem przyrody i tematami, które są szczególnie ważne i trudne dla współczesnego człowieka.

Szopki w kościołach i domach zakonnych
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 12

Szopki nie tylko są piękne, ale też pomagają w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowujemy je z wielką starannością łącząc Słowa Pisma Świętego z pięknem przyrody i tematami, które są szczególnie ważne i trudne dla współczesnego człowieka.

Kolędowanie z Łukowiakami
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 15

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” spotkał się z publicznością za pośrednictwem internetu. W drugi dzień świąt na stronie Łukowskiego Ośrodka Kultury można było obejrzeć premierę koncertu „Kolędowanie z Łukowiakami”.

Łuków: Chrystus nam się narodził...
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 12

„Chrystus nam się narodził i nowe dni będą...” - to tytuł spektaklu, który specjalnie na święta przygotowali recytatorzy z Łukowskiego Ośródka Kultury. Premiera spektaklu miała miejsce w wigilijny wieczór.

Kolędnicy Misyjni w parafii Św....
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 29

W Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia Mali Misjonarze prowadzili w parafii pw. Św. Andrzeje Boboli w Siemiatyczach kolędowanie misyjne, zbierając ofiary na rzecz dzieci masajskich z Tanzanii i Kenii. Koło Misyjne, którego opiekunem jest katechetka Barbara Oleksiuk od lat w okresie świątecznym z kolędą i przesłaniem misyjnym odwiedzało domy i instytucje w całych Siemiatyczach. W tym roku z racji trwającej pandemii kolędowanie w tradycyjnej formie nie jest możliwe, ale Mali Misjonarze nie zaprzestali swojej misji. W pięknych strojach, z gwiazdą i kolędą występowali przy żłóbku kolejno przed trzema Mszami Świętymi. Zaraz potem kwestowali przy kościele zbierając ofiary na rzecz misji.

Łuków: świąteczny koncert...
Dodano: 2020-12-28Zdjęć w galerii 14

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na stronie Łukowskiego Ośrodka Kultury można było obejrzeć Świąteczny Koncert Kolędowy. Przed internetową publicznością wystąpiły wokalistki z Fabryki Piosenki.

Szopki i dekoracje świątecznie w...
Dodano: 2020-12-26Zdjęć w galerii 57

Szopka to nieodłączny element wystroju świątyń w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do wirtualnego zwiedzania siedleckich kościołów. Poniżej publikujemy galerię zdjęć wykonanych przez Piotra Grabowskiego.