Marcin Kolodziejczyk

Ponad 16 mln zł przeznaczy w tym roku samorząd gminy Garwolin na realizację inwestycji i będą to w dużej mierze środki pozyskane z zewnętrznych źródeł finansowania. Wśród dużych zadań, w planach jest między innymi budowa ośrodka zdrowia i biblioteki gminnej, drogi między Rudą Talubską a Sulbinami oraz kontynuacja budowy sieci kanalizacyjnych, wodociągowej i innych, mniejszych zadań.

Mariusz Osiak

Po rekonstrukcji obozu partyzanckiego i wybudowaniu placu zabaw Amonit w Klimkach, władze gminy Łuków zamierzają stworzyć kolejną turystyczną atrakcję. Chcą rozpocząć odtwarzanie wiejskiej zagrody. Ma ona powstać w Kownatkach.

Albert Baran

Od 1 stycznia, przez najbliższe trzy miesiące zawieszone zostaje w Garwolinie funkcjonowanie płatnych miejsc parkowania. Podyktowane jest to kwestiami finansowymi i zmianami zasad pobierania opłat w strefach płatnego parkowania. Zmiany te dotyczą wprowadzenia w mieście parkomatów, których będzie 12.

STYCZEN

Choć w naszych przydomowych rośliny zachowują się jakby była wiosna, to jak zapewnia pan Waldemar Naumiuk, spływ chłodu z północy i wschodu spowoduje okresowo silniejsze mrozy oraz lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

KULTURA

O wydarzeniach kulturalnych 2020 r w gminie Międzyrzec Podlaski z Sylwią Hubicą dyr. Gminnego Ośrodka Kultury rozmawia Sławomir Karczewski.

szczepienia

Na 240 pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu na bezpłatne szczepienie zgłosiło się ponad 90 osób. Szczepienia w międzyrzeckim szpitalu rozpoczną się w połowie stycznia.

budzet

Wczoraj (30 grudnia) radni gminy Komarówka Podlaska przyjęli budżet gminy na nowy 2021 r.

Krzysztof Zochowski

Placówka lecznicza jest przygotowana do Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid19, a na liście chętnych do szczepienia jest 214 osób związanych ze szpitalem, co stanowi blisko połowę załogi oraz 382 osoby zewnętrznego personelu medycznego. Dyrektor placówki na razie nie zdecydował się na szczepienie.

Michal Michaluk 3

Starostwo powiatowe przyjrzało się wydatkom przeznaczonym na oświatę. Wicestarosta łosicki Michał Michaluk zauważa wzrost nakładów, których można uniknąć. Przy okazji chce zachęcić absolwentów szkół podstawowych do kontynuacji nauki w powiecie łosickim.