Dariusz Tarczynski

Miało być zrealizowane w tym roku, ale termin wykonania zadaszenia boiska piłkarskiego w Miętnem jest zagrożony. Wiąże się to ze złożonymi odwołaniami dwóch uczestników postępowania przetargowego na jego rozstrzygnięcie do Krajowej Izby Odwoławczej. Kiedy inwestycja ruszy?

Mostow_Huszlew

Na drodze powiatowej w z Mostowa w kierunku Huszlewa występują utrudnienia w ruchu. Wynikają one z prac związanych z modernizacją ponad kilometrowego odcinka drogi. Ta droga wymaga gruntownej przebudowy do samego Huszlewa.

SEWERYNOW

Sewerynów był ostatnią miejscowością w gminie Huszlew do której nie można było dojechać drogą utwardzoną. Gmina Huszlew na budowę 800 drogi z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskała 425 tys. zł dotacji.

Waldemar Sabak

Znacznych podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych mogą się spodziewać mieszkańcy gminy. Związane jest to między innymi ze zmianą przepisów, ale też ilością wygenerowanych przez mieszkańców odpadów i segregacją. Władze gminy planują w związku z tym wprowadzenie bonifikat za kompostowanie bioodpadów i... nie podnoszenie podatków lokalnych. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Waldemarem Sabakiem.

Piotr Pludowski

Na ulicach Browarnej i Kanałowej w Łukowie trwają prace remontowe. To dwie drogowe inwestycje, na które władze miasta pozyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Mówi Piotr Pludowski

Zenon Stefanowski

Ponad milion złotych dotacji i dofinansowań do zakupu sprzętu specjalistycznego otrzymało pięć strażackich jednostek z gminy Kłoczew, w tym Ochotnicza Straż Pożarna z Wylezina wzbogaci się jeszcze w tym roku o nowy średni samochód ratowniczo- gaśniczy Volvo. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Zenonem Stefanowskim- wójtem gminy i jednocześnie prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kłoczewie.

kowr_231020

Kwadrans o wsi i rolnictwie z 23 października 2020 r.

WYSTAWA

W dniach 27 lipca – 8 sierpnia br. w podmiędzyrzeckich Krzymoszycach odbył się XX Ogólnopolski Plener Malarski. Wzięło w nim udział 13 artystów z całej Polski: Michał Borys, Mariusz Drzewiński, Grażyna Grabowska, Wiktor Jerzy Jędrzejak, Dorota Kulicka, Anna Świerbutowicz-Kawalec, Oryszyn, Andrzej Szczerbicki, Paulina Leszczyńska, Tomasz Świerbutowicz, Krzysztof Trzaska, Jacek Wojciechowski i Bożena Wójtowicz- Ślęzak...

Cezary Tudek

Program miejski 3+Liczna Rodzina funkcjonuje w Garwolinie już dziesięć lat i obecnie korzysta z niego 746 rodzin, dla których wydano ponad 3 tys. kart. Drugim z popularnych programów społecznych jest Garwolińska Karta Seniora, której beneficjanci mają podobne ulgi na przykład na zakup biletów wstępu na miejskie obiekty sportowe, w tym korzystanie z basenu miejskiego, siłowni.