SKARGI

Międzyrzeczanie skarżą się na hałas i pył z rampy i zakładu pracy przy ul. Adamki. Firma zajmuje się m.in. dystrybucją i obróbką węgla. Pył węglowy utrudnia życie mieszkańcom ul. Kusocińskiego. Dociera też do przedszkola i bloków na osiedlu Partyzantów.

MURAL

Na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim powstaje mural poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Na ścianie o powierzchni ponad 20. metrów kwadratowych będzie mural przedstawiający papieża Polaka na tle gór. Mural maluje Swietłana Ulka. Największą przeszkodą jest pogoda. Mural będzie namalowany farbą silikonową elewacyjną odporną na warunki atmosferyczne.

konferencja

„Chcemy się skupić na tym, aby odbudować tych chłopców mentalnie. Żeby uwierzyli w swoje możliwości” – mówi Dariusz Solnica, nowy trener pierwszej drużyny łukowskich Orląt. Wspierać go w tym ma Maciej Syga.

Sebastian Kieliszek

Ponad 5,7 mln zł dofinansowania pozyskała w tym roku gmina Maciejowice ze źródeł zewnętrznych na realizację zadań inwestycyjnych. Dzięki temu i środkom własnym prowadzona jest rozbudowa oczyszczalni ścieków, poprawiany stan infrastruktury drogowej i wykonywane inne zadania zaplanowane w budżecie.

O tym sie mowi

Dominika Martoń-Jaroszewska, wicedyrektor Zespołu Szkół w Łochowie powiedziała, że rozpalanie emocji wokół wyboru dyrektora placówki było niepotrzebne. Szkole potrzeba jest spokoju, który gwarantuje profesjonalne podejście grona pedagogicznego.

zaproszenie

Ojcowie Paulini z Sanktuarium Matki Wiary i Jedności w Leśnej Podlaskiej zapraszają na wspólną modlitwę z zespołem muzycznym VOX EREMI Wyższego Seminarium OO Paulinów w Krakowie na Skałce.

Waldemar Sabak

Jedne zadania są na ukończeniu, inne rozpoczynają się. W ubiegłym tygodniu zakończona została budowa sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno Kolonia, a w najbliższych dniach ruszy podobna inwestycja w Mierżączce i częściowo Reducinie. Dzięki rządowym środkom z tarczy antykryzysowej kontynuowana jest budowa świetlicy w Łąkach i domu strażaka w Samorządkach.

archeolog

Ponad 1000 zabytkowych przedmiotów pochodzących z okresu na przełomie 13 i 20 wieku, a wśród nich średniowieczne monety, podkowy, kule armatnie, strzemiona, gry żydowskie ale także okucia budynków czy fragmenty bram – odnaleziono podczas prac związanych z przebudową ulicy Narutowicza w Węgrowie.

Wieslaw Mazurek

Gmina Radzyń Podlaski zakupiła nowy samochód dla OSP w Bedlnie. Opiewająca na ponad 800 tysięcy złotych inwestycja została zrealizowana dzięki środkom zewnętrznym. Pozyskano je między innymi dzięki ministerialnemu dofinansowaniu i pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Swój wkład miał także samorząd. Auto wybrano pod kątem potrzeb. To samochód, który jest dostosowany do poruszania się w „trudnym” terenie.