ks. Stanislaw Chodzko

Po długiej chorobie, w wieku 67 do domu Pana odszedł ksiądz kanonik Bogdan Kozioł - od trzynastu lat proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leopoldowie. Był bardzo zaangażowany w działalność misyjną Kościoła, pogodny, cierpliwy.

Spotkanie z piesnia Maryjna

4 października w kaplicy w Przychodach koło Międzyrzeca Podlaskiego odbyło się spotkanie z poezją i pieśnią Maryjną.

WRZOS

Odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczony został Zespół Śpiewaczy Wrzos z Kąkolewnicy, a także kierownik zespołu Józefa Iwanowska i kierownik muzyczny Sławomir Woch. Uroczyste wręczenie odznak odbyło się w sobotę, 3 października podczas jubileuszowego koncertu zespołu.

Mariusz Osiak

Na froncie budynku świetlicy w Krynce w gminie Łuków pojawi się już wkrótce tablica poświęcona Dywizji Górskiej im. generała Andrzeja Galicy. To projekt realizowany przez gminę wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku – Białej.

ks Ryszard Andruszczak

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. zmarłego wspomina ks. Ryszard Andruszczak

ks Edmund Szarek

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. Zmarłego wspomina ks. prałat Edmund Szarek.

KAZANIE

4 października w parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci patronki parafii. Sumie odpustowej przewodniczył o. Włodzimierz Jamrocha, OMI oblat z Kodnia. Podczas uroczystości poświęcono nowy witraż w kościele. Posłuchaj homilii:

JUBILEUSZ

Śp. ks. prałat Julian Jóźwik proboszczem garwolińskiej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej był przez 9 lat, a przez 5 lat wicedziekanem dekanatu garwolińskiego. Sprawował też przez 9 lat funkcję kapelana policjantów. Dwa lata po odejściu na emeryturę obchodził złoty jubileusz święceń kapłańskich. Z tej okazji zorganizowano księdzu prałatowi przepiękny benefis... Tak relacjonował to wówczas Waldemar Jaroń

POGODA

Październik będzie umiarkowanie ciepły. W drugiej połowie miesiąca możliwy akcent zimowego chłodu. Tak wynika z amatorskiej prognozy pogody opracowanej na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo - przyrodniczych przez Waldemara Naumiuka z Łosic.