Potrzebują pieniędzy, proszą o modlitwę

Jeśli pomożesz nam przeprowadzić remont dwóch sal w naszym ośrodku w Drohiczynie i zbierzemy 41 tys. zł. to młodzież będzie mogła przez cały rok korzystać z rekolekcji, warsztatów i kursów – tak w portalu zrzutka.pl Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zachęca do wsparcia akcji „Podziel się 10 dla młodzieży, jeśli Ci na niej zależy”.

aleja katynska

17 września w 81 rocznicę napaści Rosji na Polskę i 80 rocznicę zbrodni katyńskiej, w Międzyrzecu uczczono pamięć poległych rodaków. Na Alei Katyńskiej gdzie od 2010 roku rośnie 12 Dębów Pamięci pod tablicą upamiętniającą 12 rodaków zostały złożone kwiaty i zapalono znicze. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu.

Zenon Stefanowski

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne zainstalowane zostaną na prawie sześciuset posesjach w gminie Kłoczew. Wartość projektu, to niemal 8 mln zł, w tym połowa to wsparcie z Unii Europejskiej

Beata Rulak - Fryc

Wszystkie placówki oświatowe w gminie są należycie przygotowane do realizacji zajęć w nowych warunkach epidemicznych. Organ prowadzący na bieżąco monitoruje funkcjonowanie wszystkich szkół i przedszkola oraz dba o to, żeby zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju i nauki wszystkim uczniom z terenu gminy. W najbliższych planach jest inwestycja oświatowa za blisko 3 mln zł.

siatkowka

UKS Międzyrzecka Trójka przygotowuje się do tegorocznego sezonu. Rozgrywki rozpoczną się już 26 września.

KGW Klebow

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kębłowie w gminie Żelechów jest jednym z aktywniejszych w powiecie garwolińskim i zapraszanym na spotkania organizowane przez najważniejsze osoby w kraju. Panie lubią działać, co owocuje wieloma sukcesami nie tylko na terenie gminy czy powiatu.

Piotr Pludowski

W tym roku największym placem budowy w Łukowie jest bez wątpienia teren zalewu Zimna Woda. Trwa tam inwestycja, na którą pozyskano 10 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jerzy Jaron

Dzięki finansowej pomocy samorządu województwa mazowieckiego, siedziba władz gminy zmienia swoje oblicze. Budynek poddany został gruntownej termomodernizacji, dobudowano portyk przy wejściu oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną i zmodernizowana została kotłownia z wymianą pieca włącznie. Wcześniej podobne prace wykonane zostały w szkołach w Brzegach i Zgórzu.

Mirosław Walicki

Zarząd Powiatu Garwolińskiego sprzeciwia się zmianom w planie działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Mazowsza, mającym polegać na likwidacji karetki i podstacji w Wildze, a w zamian za to utworzeniu podstacji w Borowiu. W tej sprawie zwróci się do wojewody mazowieckiego z protestem i negatywną opinią co do zaproponowanych zmian w systemie.