KONCERT

Koncert pieśni maryjnych zatytułowany Ave Maryja odbył się 13 września w Kąkolewnicy.

Miroslaw Walicki

Ponad 2 mln zł bezzwrotnej dotacji otrzymał powiat garwoliński z rządowej tarczy inwestycyjnej. Zarząd powiatu proponuje wydatkować je jako wkład własny do budowy zadaszenia boiska w Miętnem i przebudowę budynku Ośrodka Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno”. Rozpoczął się też nabór wniosków do drugiego etapu dopłat z Funduszu Inwestycji Samorządowych, gdzie powiat zamierza starać się o środki na kolejne inwestycje.

turniej w Drelowie

Gminne Centrum Kultury w Drelowie organizuje turniej piłki siatkowej plażowej. Turniej odbędzie się w niedzielę 13 września na nowym boisku przy GCK w Drelowie. Rozpocznie się o godzinie 10.00.

koncert zespolu Wrzos

W niedzielę, 13 września w kościele parafialnym w Kąkolewnicy odbędzie się koncert pieśni maryjnych zatytułowany „Ave Maryja”. Wystąpi zespół Wrzos działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.

Marcin Kolodziejczyk

Ilość wygenerowanych przez mieszkańców odpadów jest dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, do tego w zdecydowanej większości nie są one segregowane, a wielu mieszkańców w deklaracjach podaje zaniżoną liczbę zameldowanych w gospodarstwach. W wielu przypadkach śmieci są też podrzucane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą do odpadów domowych. W gminie może dojść do drastycznych podwyżek opłat za wywóz śmieci?

OLSZANKA

Trwają prace związane z odnawianiem budynku Urzędu Gminy w Olszance.

HOMILIA 9 wrzesnia

9 września w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej odbył się I Zjazd Apostolatu Margaretka, istotą jego działalności jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Jaroslaw Koczkodaj

Gmina Ulan-Majorat pozyskała dofinansowanie na wymianę ekologicznego oświetlenia ulicznego. Koszt całego projektu przekracza dwa miliony czterysta tysięcy złotych. Będzie też budowa nowych, energooszczędnych latarni.

MISTRZOSTWA