Stanislaw Kostyra

Trojanów jest jedną z ponad stu gmin na Mazowszu, gdzie mieszkańcy nie mają dostępu do gazu ziemnego. Mając na uwadze poprawę życia mieszkańców oraz troskę o czyste powietrze, na jesieni 2018 roku władze samorządowe rozpoczęły procedurę budowy sieci gazowej na terenie gminy.

Piotr Szczepanik

Nie żyje Piotr Szczepanik. Polski piosenkarz, aktor i gitarzysta autor piosenek zmarł w wieku 78 lat. W listopadzie 2012 roku Piotr Szczepanik był gościem spotkania z cyklu "Gwiazdy polskiej estrady" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Spotkanie z legendą polskiej piosenki uwiecznił na fotografiach Jarosław Kurzawa. Piotr Szczepanik udzielił wtedy wywiadu Radiu Podlasie.

KAPELA RETRO

23 sierpnia w Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert Kapeli Retro zatytułowany „Jak za dawnych lat”. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Kapela zaśpiewała m.in. dawne przeboje z zabaw podmiejskich i wiejskich. Na koncercie Kapeli Retro był Sławek Karczewski

BIEG

Prawie 80 osób wzięło udział w biegu i marszu Nordic Walking , który odbył się w minioną sobotę, 22 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach.

Marcin Kolodziejczyk

Dobiega końca budowa ul. Górnej na odcinku Sulbiny- Sławiny, trwają prace modernizacyjne skrzyżowania przy szpitalu i przedszkolu, podobnie jak ul. Młyńskiej w Rębkowie i drogi od Lucina do ul. Narutowicza. Mieszkańcy Sławin będą mieli niebawem poprawioną drogę dojazdową do miejscowości, a w Sulbinach, Rudzie Talubskiej i Górkach rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji.

Klub Olimpia

W lipcu 2018 roku w Jabłoniu powstał Klub Sportowy Olimpia. Klub prowadzi sekcje piłki nożnej. To amatorska drużyna grająca w klasie B i dwie grupy młodzieżowe. W pierwszym sezonie seniorzy zajęli trzecie miejsce w grupie.

Ryszard Grafik

Na łukowskim cmentarzu rozpoczął się remont ponad 20 grobów, w których spoczywają żołnierze Wojska Polskiego polegli we wrześniu 1939 roku. Prace prowadzi i finansuje centrala Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa IPN. Jest to inicjatywa Koła Łuków ŚZŻAK. Jak mówi nam Ryszard Grafik, prezes łukowskiego Koła ŚZZAK, remont grobów żołnierzy poległych 81 lat temu, to oddanie im czci i pokazanie, że pamięć o nich zawsze będzie trwała.

Mariusz Osiak

Władze gminy Łuków otrzymają dofinansowanie na wymianę oświetlenia. Wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego uzyskał akceptację po tym, jak zwiększono alokację środków na tego typu zadania. Umowa o otrzymaniu dofinansowania ma zostać podpisana w najbliższy piątek, 21 sierpnia.

Wieslaw Gaska

Gmina obfituje w pomniki przyrody ożywionej, które objęte są ochroną konserwatora. Na jej terenie znajduje się ich 29 i z reguły są to pojedyncze drzewa, z których najstarsze ma ponad 300 lat, a pozostałe są wiekowe. Większość pomników zlokalizowana jest na terenie zespołu dworsko- parkowego, w skład którego wchodzi budynek urzędu gminy.