Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jak rozpoznać, czy Twoje dziecko ma dobry głos do śpiewania?
2023-02-08 15:44:25 Artykuł czytany 242 razy


Wielu rodziców pragnie, by to właśnie ich dziecko posiadało jakiś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju talent. Często chodzi o talent muzyczny. Tymczasem okazuje się, że nie każdy rodzi się ze słuchem muzycznym, ani też dobrym głosem. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób sprawdzić, że Twoje dziecko potrafi ładnie i dobrze śpiewać bez fałszowania.


Co to znaczy, że dziecko ma dobry głos do śpiewania?

Spójrz na największe gwiazdy muzyki rozrywkowej na przestrzeni ostatniego stulecia. Czy wiesz, że wiele z nich nigdy nie skończyło szkoły muzycznej? David Bowie, Prince, Elton John, Jimmy Hendrix, a nawet członkowie The Beatles. Żadna z tych osób nie studiowała nawet teorii muzyki, a jednak ich głos i umiejętności wokalne znamy wszyscy.

Można zatem stwierdzić, że niektórzy po prostu rodzą się z talentem muzycznym. Być może również Twoje dziecko przejawia zainteresowanie śpiewem. Sama pasja nie oznacza jednak, że Twój syn czy córka posiada odpowiedni głos i umiejętności.

Warto bowiem podkreślić, iż sama barwa głosu nie wystarczy. Trzeba jeszcze mieć odpowiedni słuch muzyczny, który pozwala odpowiednio "trafiać” w dźwięki. Dzięki temu nie fałszuje się podczas śpiewania.

Jak stwierdzić, czy dziecko ma talent do śpiewu?


Istnieje sporo wskaźników, które pozwalają dowiedzieć się, czy Twoje dziecko przejawia talent muzyczny. Warto przyjrzeć im się z bliska, żeby ocenić umiejętności swojego podopiecznego. Zwróć uwagę na te 3 istotne czynniki:

1.    Koordynacja ruchowo-muzyczna.

Ciało reaguje na muzykę, która wpada nam w ucho. Jest to najlepszy sposób, by sprawdzić, jak reaguje Twoje dziecko na interesujące go dźwięki. Wyczucie rytmu i poruszanie się w takt muzyki pokaże Ci, że Twój podopieczny dobrze słyszy muzykę. To pierwszy krok do sukcesu.

2.    Podśpiewywanie.


Jeżeli Twoje dziecko lubi śpiewać swoje ulubione piosenki podczas gdy lecą w tle, to znak, że może wykazywać zainteresowanie muzyką. Warto wówczas wsłuchać się, jak reaguje moduluje swój głos i czy poprawnie naśladuje rytm artystów. Jest to o tyle istotne, że z reguły łatwiej jest śpiewać z kimś niż a capella.

3.    Odbiór przez innych.

Jeśli sam nie masz talentu muzycznego, może być Ci trudniej obiektywnie ocenić umiejętności swojego dziecka. W takim wypadku, warto zasięgnąć porady osób, które wysłuchają śpiewu i ocenią, na ile jest on dobry. Wówczas dowiesz się, czy warto inwestować w dalszy rozwój muzyczny córki lub syna.

Gdzie najlepiej dzieciom uczyć się śpiewu?

Nie musisz wysyłać dziecka do szkoły muzycznej, ani przepłacać za drogie kursy śpiewu. Istnieje o wiele ciekawsza metoda, żeby sprawdzić, czy Twoje dziecko jest uzdolnione muzycznie, a następnie dać mu szansę rozwoju umiejętności. Taką opcję oferują korepetycje w serwisie BUKI.

Znajdziesz tam najlepszych wykwalifikowanych i certyfikowanych nauczycieli śpiewu z całej Polski. Ich usługi dotyczą zajęć indywidualnych, podczas których są w stanie stwierdzić poziom uzdolnienia muzycznego, a następnie wskazać dalsze kierunku rozwoju. Nauka śpiewania odbywać się może całkowicie przez Internet, co zapewnia ogromną wygodę i komfort lekcji.

Warto również podkreślić, że indywidualne zajęcia ze śpiewu to świetny wybór dla dzieci w każdym wieku. Jeśli Twój syn lub córka wykazują zainteresowanie muzyką, koniecznie sprawdź ogłoszenia nauczycieli śpiewu na stronach BUKI – z pewnością się nie zawiedziesz!
wykop

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMarzec 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje