R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wawrzyny 2015 /ZDJĘCIA/
2015-10-19 16:06:00 Artykuł czytany 2545 razy


W sobotę 17 października w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „O Wawrzyn” - tym razem skierowanego do Jednostek OSP i Strażaków Ochotników z subregionu siedlecko-ostrołęckiego.


Ideą konkursu było pokazanie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych i zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na ogromne poświęcenie strażaków ochotników w niesienie pomocy, w zapewnienie bezpieczeństwa oraz ich ogromne zaangażowanie w szeroko rozumianą działalność społeczną i patriotyczną. Organizatorzy konkursu postanowili nagrodzić dobrze zorganizowane, aktywne i bezpiecznie funkcjonujące jednostki OSP oraz aktywnie działających strażaków ochotników.

Konkurs swym zasięgiem obejmował 10 powiatów z subregionu siedlecko - ostrołęckiego tj. powiaty: garwoliński, łosicki, miński, makowski, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski.

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie „Tradycja Rozwój Przyszłość”, Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, Jarosław Kalinowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego i Krzysztof Borkowski - Poseł na Sejm RP.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli Waldemar Pawlak - Prezes Związku OSP RP i Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Komisja Konkursowa obradowała 6 października. W skład jej weszli organizatorzy, partnerzy, sponsorzy, patroni medialni, jak również Stefan Todorski - Dyrektor Biura Terenowego ZOSP RP w Siedlcach oraz Andrzej Celiński - Komendant PSP w Siedlcach.

Na konkurs wpłynęło 40 zgłoszeń w kategorii Najlepsza  Jednostka OSP oraz 45 zgłoszeń w kategorii  Najlepszy Strażak Ochotnik.

Na gali finałowej, wśród zaproszonych gości byli m.in. Janina Ewa Orzełowska, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, gen. brygadier Wiesława Leśniakiewicz, Komendant Główny PSP, st. bryg. Józef Galica Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Komendantów z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej: Siedlce - Andrzej Celiński, Sokołów - z-ca Tomasz Wilk, Garwolin - Dariusz Sadkowski, Artur Dąbrowski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Małgorzata Borkowska, Stowarzyszenie „Tradycja Rozwój Przyszłość” Hubert Pasiak z Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, Andrzej Jaśko - dyr. Oddziału I PKO BP w Siedlcach, Artur Brzóska - prezes KRUS, Lucjan Zwolak z-ca Prezesa Agencji Rynku Rolnego, Marek Błaszczak - Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych, ks. Paweł Kobiałka z parafii w Przesmykach, który jest aktywnym strażakiem drużyny OSP  a także starostwie, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi z powiatów garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego i wyszkowskiego.

Zebrani na gali wysłuchali krótkiego koncertu a uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej, których zapowiadał gospodarz miejsca Michał Hołownia - dyrektor ZSZ Muzycznych w Siedlcach.

Wawrzyn dla Jednostki OSP w kategorii „Wawrzyn dla Najlepszej Jednostki OSP z subregionu siedlecko-ostrołęckiego” otrzymała Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mursach Starych, gmina Sterdyń, powiat sokołowski. Nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli dla 2 przedstawicieli jednostki OSP oraz  10 tysięcy złotych do wykorzystania na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla Jednostki OSP.

Jednostka OSP w Mursach powstała w 1957 roku. Aktualnie liczy 52 członków w tym 12 kobiet. Posiada 2 drużyny młodzieżowe. W 2000 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Prezesem jednostki jest Andrzej Pogorzelski. W 2014 roku zwyciężając na V Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych,  żeńska drużyna z Mursów stała się Mistrzem Województwa Mazowieckiego. Jak sami piszą w „Mursach być strażakiem to już tradycja. Ta funkcja jest prawie dziedziczona z ojca na syna, a nawet córkę”.

Wyróżnienia otrzymały:

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gulczewa, gmina Wyszków, powiat wyszkowski

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kotunia, gmina Kotuń, powiat siedlecki

W tej kategorii nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli dla 2 osób z Jednostki oraz 5 tys. zł. na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki OSP.

Wawrzyn otrzymał:

Eugeniusz Kazimieruk, Strażak Ochotnik z Jednostki OSP Mostów, gmina Huszlew, powiat łosicki.

Druh Eugeniusz Kazimieruk jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostowie już 33 lata. Od 2006 roku jest Prezesem OSP w Mostowie. Założył męską i żeńską drużynę młodzieżową. Włącza się aktywnie w remonty i budowy związane z OSP Mostów, własnym przykładem zachęca innych do prac społecznych na rzecz straży. Za swoją aktywność i działalność otrzymał m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Medal „za zasługi dla pożarnictwa”, medal Komisji Edukacji Narodowej. „To dla nas wielka radość i duma mieć w swoich szeregach takiego ochotnika i móc z nim współpracować”- mówią jego koledzy z OSP.

Nagrodą  dla zdobywcy Wawrzynu jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz nagroda pieniężna w kwocie 2 tysięcy złotych przekazana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Komisja konkursowa wyróżniła także 2 strażaków ochotników:


Artur Karabin z Jednostki OSP Hołubla, gmina Paprotnia, powiat siedlecki

Barbara Rosińska z Jednostki OSP Brzozowy Kąt, gmina Czarnia, powiat ostrołęcki

Nagrodą dla wyróżnionych Strażaków jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli wraz ze zwiedzaniem Brukseli oraz nagroda pieniężna w kwocie 1,5 tysiąca złotych przekazanych przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Nagrodę specjalną dla jednostki OSP (wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli wraz ze zwiedzaniem dla 2 osób) otrzymały:

Jednostka OSP z Garwolina, powiat garwoliński

Jednostka OSP Zabrodzie, gmina Zabrodzie, powiat wyszkowski

Jednostka OSP z Pustelnika, gmina Stanisławów, powiat miński

Jednostka OSP Somianka, gmina Somianka, powiat wyszkowski

Hełmy strażackie wraz z latarkami otrzymała Jednostka OSP Klimy, gmina Olszanka powiat łosicki, za przedstawioną bogatą historię jednostki OSP i unikatowe zdjęcia z działalności jednostki.

Uhonorowano również wyjazdem do Brukseli strażaków ochotników, którzy znaleźli się w czołówce tych najlepszych z najlepszych.

Jan Pawlicki - OSP Kosów Lacki gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Tomasz Płocharczyk - OSP Krasnosielc, gmina Krasnosielc, powiat makowski

Jacek Stokowski (kapelmistrz) - OSP Mordy, gmina Mordy, powiat siedlecki

Marcin Król - OSP Gulczewo, gmina Wyszków, powiat wyszkowski

Andrzej Milczarek - OSP Okuniew, gmina Halinów, powiat miński

Szczególną nagrodę przyznano również ks. Kanonikowi Józefowi Kacperskiemu z OSP Kunin, gmina Goworowo, powiat ostrołęcki, który reaktywował i pobudził do działania straż w Kuninie.

Talon na kwotę 1000 zł ufundowany przez KRUS, do wykorzystania na zakup sprzętu ratowniczo -  gaśniczego i środków ochrony osobistej otrzymały:

OSP Filipówka

OSP Dziewule

OSP Stoczek Węgrowski

OSP Wola Suchożebrska

OSP Cegłów

OSP Pruszyn

OSP Sinołęka

Torby medyczne ufundowane przez KRUS otrzymały: OSP Okuniew gmina Halinów i OSP Niesułowo, gmina Krasnosielc.

Starosta siedlecki Dariusz Stopa ufundował nagrodę w wysokości 2 000 zł dla OSP Rudnik Mały.

Za zaangażowanie w wypełnienie i przesłanie formularzy zgłoszeniowych wraz z załącznikami, a było ich naprawdę wiele, Komisja Konkursowa wyróżniła Tomasza Żmijewskiego z Popowa, gmina Somianka,  powiat wyszkowski i Annę Słowik ze Stanisławowa powiat miński

W plebiscycie Tygodnika Siedleckiego najwięcej głosów otrzymały:

OSP Mursy Stare - 328 OSP

OSP  Hołubla - 150

OSP Sulejówek - 150

Wśród strażaków ochotników:

Andrzej Pogorzelski - OSP Mursy Stare, gmina Sterdyń - 361

Artur Karabin - OSP Hołubla – 175

 Jan Kamiński - OSP Trzciniec Mały gmina Kosów Lacki

Natomiast w smsowym i kuponowym plebiscycie na łamach Tygodnika Ostrołęckiego najwięcej głosów zdobyły jednostki:

OSP Gulczewo - gmina Wyszków, powiat wyszkowski - 289

OSP Niesłuchowo  - gmina Krasnosielc, powiat makowski – 125

OSP Zabrodzie  - gmina Zabrodzie, powiat wyszkowski - 77

Strażacy:

Tomasz Płocharczyk  - OSP Krasnosielc,  powiat makowski – 341

Marcin Król  - OSP Gulczewo,  gmina Wyszków,  powiat wyszkowski  - 183

Barbara Rosińska - OSP Brzozowy Kąt,  gmina Czarnia,  powiat ostrołęcki - 181

Do konkursu zgłoszono 6 strażaczek. Kapituła postanowiła je uhonorować drobnymi upominkami. Są to:

Aneta Rojek - OSP Kosów Lacki, powiat sokołowski

Agnieszka Tkacz - OSP Sulejówek, powiat miński

Agnieszka Michalak - OSP Kosów Lacki,  powiat sokołowski

Barbara Rosińska - OSP Brzozowy Kąt, gmina Czarnia,  powiat ostrołęcki

Anna Pawlicka - OSP Kosów Lacki,  powiat sokołowski

Teresa Kulesza - OSP Ochudno,  gmina Rząśnik,  powiat wyszkowski

W konkursie wzięli udział:

powiat garwoliński:


Marcin Mikulski - OSP Unin, gmina Górzno

OSP TROJANÓW - POWIAT GARWOLIŃSKI, GMINA TROJANÓW

powiat łosicki:


Krzysztof Wierzejski - OSP Klimy,  gm. Olszanka

OSP MOSTÓW - POWIAT ŁOSICKI, GMINA HUSZLEW

powiat makowski:

Adam Włodarski - OSP Gąsewo,  gmina Sypniewo,  powiat makowski

OSP NIESŁUCHOWO - POWIAT MAKOWSKI, GMINA KRASNOSIELC

OSP GĄSEWO - POWIAT MAKOWSKI, GMINA SYPNIEWO

powiat ostrołęcki:

OSP GLEBA - POWIAT OSTROŁĘCKI,  GM. KADZIDŁO

OSP KUNIN - POWIAT OSTROŁĘCKI,  GM. GOWOROWO

powiat miński:


Sławomir Olszewski  - OSP Cegłów,  gmina Cegłów, powiat miński

Adrian Doleżak - OSP Okuniew, gmina Halinów, powiat miński

Ryszard Parol - OSP Mistów,  gmina Jakubów,  powiat miński

Adam Kaczmarczyk - OSP Sinołęka,  gmina Kałuszyn,  powiat miński

Łukasz Popis - OSP Pogorzel,  gmina Siennica, powiat miński

Krzysztof Szczepański  - OSP Pustelnik , gmina Stanisławów, powiat miński

Jakub Muszel  - OSP Sulejówek , gmina Sulejówek , powiat miński

Mariusz Szuba - OSP Sulejówek,  gmina Sulejówek,  powiat miński

OSP REDZYŃSKIE - POWIAT MIŃSKI, GMINA LATOWICZ

OSP ŁAZISKA - POWIAT MIŃSKI, GMINA JAKUBÓW

OSP STANISŁAWÓW - POWIAT MIŃSKI, GMINA STANISŁAWÓW

OSPŁADZYŃ - POWIAT MIŃSKI, GMINA STANISŁAWÓW

OSP BRZÓZE - POWIAT MIŃSKI, GMINA MIŃSK MAZOWIECKI

OSP OKUNIEW - POWIAT MIŃSKI, GMINA HALINÓW

OSP SULEJÓWEK - POWIAT MIŃSKI, GMINA SULEJÓWEK

powiatu siedleckiego:

Kamil Miszczak - OSP Kotuń, gmina Kotuń, powiat siedlecki

Zenon Bodys - OSP Niwiski, gmina Mokobody, powiat siedlecki

Piotr Gmitrzuk - OSP Mordy, gmina Mordy, powiat siedlecki

Krzysztof Iwanek - OSP Pruszyn, gmina Siedlce, powiat siedlecki

Leszek Karpik OSP Nowe Opole, gmina Siedlce, powiat siedlecki

Zdzisław Dziewulski - OSP Dąbrówka Stany, gmina Skórzec, powiat siedlecki

Krzysztof Mątewka - OSP Wola Suchożebrska, gmina Suchożebry, powiat siedlecki

 Zbigniew Jajszczak - OSP Rudnik Mały, gmina Wodynie, powiat siedlecki

 Tomasz Dąbrowski - OSP Dziewule, gmina Zbuczyn, powiat siedlecki

OSP ZBUCZYN - POWIAT SIEDELCKI, GMINA ZBUCZYN

OSP PRUSZYNEK - POWIAT SIEDLECKI, GMINA SIEDLCE

OSP NIWISKI - POWIAT SIEDLECKI, GMINA MOKOBODY

OSP RUDNIK  MAŁY - POWIAT SIEDLECKI, GMINA WODYNIE

OSP DĄBRÓWKA ŁUG - POWIAT SIEDLECKI, GMINA SKÓRZEC

OSP MORDY - POWIAT SIEDLECKI, GMINA MORDY

OSP SKÓRZEC - POWIAT SIEDLECKI, GMINA SKÓRZEC

OSP HOŁUBLA - POWIAT SIEDLECKI, GMINA PAPROTNIA

OSP NOWE OPOLE - POWIAT SIEDLECKI, GMINA SIEDLCE

z powiatu sokołowskiego:

Maciej Stański - OSP Kosów Lacki, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Krzysztof Kuro wieki - OSP Kosów Lacki, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Mariusz Tomczuk - OSP Kosów Lacki, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Krzysztof Grzymała - OSP Buczyn, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Henryk Grabowski - OSP Chruszczewka Szlachecka, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Jan Kamiński - OSP Trzciniec Mały, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Mirosław Zalewski - OSP Trzciniec Duży, gmina Kosów Lacki, powiat sokołowski

Andrzej Pogorzelski - OSP Mursy Stare, gmina Sterdyń, powiat sokołowski

OSP KOSÓW LACKI - POWIAT SOKOŁOWSKI, GMINA KOSÓW LACKI

z powiatu węgrowskiego:


Tomasz Urbankowski - OSP Stoczek, gmina Stoczek, powiat węgrowski

OSP ZALESIE - GMINA SADOWNE

powiat wyszkowski:

Jerzy Staśkiewicz - OSP Barcice, gmina Somianka, powiat wyszkowski

Przemysław Raniewicz - OSP Zabrodzie, gmina Zabrodzie, powiat wyszkowski

OSP POPOWO - POWIAT WYSZKOWSKI, GMINA SOMIANKAWiększe zdjęcia można zobaczyć tutaj


x. KP/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siedlce

w lewoWrzesień 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje