REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Poseł Grzegorz Woźniak: jest propozycja przyłączenia powiatu garwolińskiego do mińskiego
2012-02-15 06:14:04 Artykuł czytany 8097 razy


Poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że w sejmie trwają zakulisowe rozmowy o likwidacji 80 powiatów. Niektórzy zaniepokojeni posłowie składają interpelacje w tej sprawie, a odpowiednie projekty aktów prawnych, prawdopodobnie ujrzą światło dzienne w marcu br.


- Te informacje już od ponad miesiąca są tematem na razie słownych spekulacji w sejmie. Dlaczego spekulacji? Ponieważ jest przygotowana jedna z propozycji ustaw, które mają przeprowadzić reformę administracyjną w skali kraju dotyczącą powiatów. Jest to ustawa przygotowana przez Ruch Palikota, i z tego, co wiem, są nieformalne konsultacje między posłami Ruchu Palikota i Platformy Obywatelskiej na ten temat. Nie wiem, jak się to zakończy, ale na chwilę obecną jest propozycja łączenia niektórych powiatów, a nie likwidacja. W skali kraju prawdopodobnie zmniejszy się liczba powiatów o 80. Np. na naszym terenie jest to powiat garwoliński, gdzie jest propozycja włączenia do powiatu mińskiego, powiat otwocki do piaseczyńskiego, łosicki do siedleckiego, a Węgrów i Sokołów Podlaski nie mają jeszcze określonej siedziby powiatu - powiedział poseł Grzegorz Woźniak.

Poseł zaznacza, że są to tylko propozycje, ale zmiany, czy propozycje zmian, których ostatnio jesteśmy świadkami /sądownictwo, energetyka, ratownictwo medyczne/ potwierdzają pewne przypuszczenia i pewne fakty, które gdzieś istnieją jeszcze nieoficjalnie, ale są przygotowane na papierze przez poszczególne ugrupowania.

- Jeżeli ostatnio widzę, że przez wielu doświadczonych posłów są składane interpelacje, ja w tej materii nie będę na razie interpelacji składał, ponieważ wystarczy, że temat zasygnalizowałem. Uważam, że nasz powiat jest powiatem dużym - szóstym na Mazowszu pod względem obszaru i ludności i uważam, że taka reforma w naszym wypadku nie ma znaczenia i jest złym pomysłem. Sygnalizuję to, podobnie jak zrobiłem to w przypadku ratownictwa medycznego, gdzie poprosiłem samorządy naszego powiatu o interwencję, o wsparcie, o podjęcie uchwał w obronie pogotowia. Uważam, że głośne i stanowcze „nie” powinno być powiedziane również w obronie powiatu- dodał poseł.

Według parlamentarzysty, prawdopodobnie w marcu propozycja zmian i reformy powiatów ujrzy światło dzienne.

- Zmiany w są potrzebne, czy to w sądownictwie, pogotowiu, energetyce czy administracji, ale powinny być przemyślane i poprzedzone konsultacjami społecznymi, a nie tak, jak w chwili obecnej- spuentował Woźniak.

WJ/Garwolin [ja]
wykop

Komentarze

 • Apel do PiSowców
  2012-02-20 20:12:21

  arrow

  Kiedy zrozumiecie, że nie wszystko złoto co się świeci, podobnie jest z PiSem. Z założenia partia nie jest zła, ale ludzie w naszym powiecie, którzy reprezentują PiS, niemają nic wspólnego z poglądami PiSu, swoje działania kierują pod publikę i wyłącznie dla kasy, a wy idziecie w ciemno i głosujecie na PiS nie patrząc na człowieka, który reprezentuje PiS (czy też inną partię). Wniosek: nie patrzcie na partię tylko na człowieka, bo obecnie w większości partii mamy karierowiczów.

 • Eliza
  2012-02-20 18:20:17

  arrow

  Szkoda, że nie wybrany został na senatora pan Smolarek. On by coś zaradził w tej sprawie, facet ma układy. A tak rozłożą powiat.

 • Mateusz
  2012-02-17 11:53:40

  arrow

  henry ma racje najgorsze jest kolesiostwo zarządzających, znajomi , znajomych ukończą zaocznie takie szkoły jak w Garwolinie cz w Rykach a później zarządzają powiatem czy gminami nie mając pojęcia o rządzeniu i funduszach unijnych. a ludzie wykształceni po studiach dziennych z dobrych uczelni nie mają pracy w naszym terenie i szukają jej w Warszawie

 • peo
  2012-02-17 09:06:18

  arrow

  Stefan Gora na starostę, Wilbik na sekretarza, Kazik na wicka / nie sprawdzają przeszłości/.

 • peeselek
  2012-02-17 08:34:21

  arrow

  polityka koalicji rzadzącej zniszczy powiat garwoliński, będzie rządził pan Gora z Mroczkiem a PSLowcy za odpowiednią opłatą nie będa bardzo krzyczeć

 • Czereśniak
  2012-02-16 22:59:04

  arrow

  Dobrze gada to może zastąpi Hoffmana jako rzecznika prasowego PiS.

 • wiesniak
  2012-02-16 22:05:43

  arrow

  Nikt posła już w partii nie słucha to zaczął opowiadać różne plotki , które gdzieś usłyszał na korytarzach sejmowych bo w powżną politykę nikt go nie wprowadza, a prowincja wszystko przyjmie i zadyma gotowa. Panie pośle weź się za konlretną pracę

 • Jerzy
  2012-02-16 21:39:21

  arrow

  Panie pośle. Zamiast mącić ludziom w głowach niech pan pomoże w obronie powiatu, bo może być kiepściutko. Wybudował pan nowoczesny szpital w Garwolinie, nowoczesne obiekty w Miętnem, dziesiątki kilometrów dróg, unowocześnił szkoły powiatowe to niech pan teraz tego broni.

 • Kaczę
  2012-02-16 19:25:51

  arrow

  Likwidacja powiatu to koniec kariery politycznej Grzegorza Woźniaka i wielu innych jemu podobnych bo gdzie indziej go nie wybiorą.

 • Poe
  2012-02-16 19:14:23

  arrow

  Znów poseł Woźniak i jego szczęka boksera w głównych rolach. Efaster ma rację, niewiele wskóra w tej sprawie, kości już chyba zostały rzucone.

 • henry
  2012-02-16 14:58:46

  arrow

  Powiat sam w sobie nie jest zły, ale najgorsze jest kolesiostwo zarządzających powiatem, to przykre, że osoby po studiach nie mają pracy, ponieważ zatrudniane są osoby z rodzin i znajomych samorządowców, w większości bez odpowiedniego wykształcenia. To jest największe zło zarówno powiatu, jak i całej administracji rządowej i samorządowej. Wszyscy powinni mieć równe prawa w dostępie do pracy, wtedy polska rozwijałaby się szybciej, ponieważ osoby z otoczenia samorządowców tworzyliby miejsca pracy, a zwykły smiertelnik niema na ten temat pojęcia.

 • garwolak
  2012-02-16 13:41:35

  arrow

  Choć jestem mieszkańcem Garwolina to jestem za likwidacja powiatu. Zatrudnionych jest około 80 pracowników do tego dochodzi rada powiatu. oszczędności będą milionowe a w skali kraju miliardowe. Panie Tusk do dzieła.

 • PO
  2012-02-15 23:37:15

  arrow

  Nareszcie Tusk w działaniu, będzie mniejsza biurokracja.

 • Szczepan
  2012-02-15 22:48:35

  arrow

  Panie pośle niech pan broni powiatu przed rozdrapaniem.

 • Patriotka
  2012-02-15 19:11:14

  arrow

  Ja to bym powiedziała krótko: platformersi, ręce z daleka od reformowania Garwolina.

 • do efastera
  2012-02-15 16:05:15

  arrow

  Nie masz racji, bo w ubiegłym tygodniu pisały o tym dwa znane, ogólnopolskie magazyny. Jak zapewne czytałeś artykuł, poseł tylko przypuszcza na podstawie zdobytej w Sejmie wiedzy i analiz. o likwidacji niektórych powiatów mówi się ostatnio coraz częściej.

 • efaster
  2012-02-15 14:44:48

  arrow

  To tylko podział administracyjny, po za tym Pan Woźniak robi wszytko by pokazać, że "coś" robi. Mało może, bo jest w opozycji to tylko pokrzyczeć w lokalnych mediach, ogólnopolskie nawet by się tym nie zajęły. No, ale coś robi, aby później nie było, że nic nie robił całą kadencję, takie zagranie marketingowe. A nawet jakby chcieli zlikwidować powiat to i tak nic nie może z tym zrobić jedynie pokrzyczeć. Po za tym zawsze myślałem, że Poseł ma w sejmie tworzyć dobre prawo ogólnopolskie, a jeśli już reprezentuje region, to cały (siedlecko-ostrołęcki) a nie tylko powiat garwoliński. Bo jeśli tak to zróbmy okręgi jednomandatowe, wtedy każdy będzie gospodarzył na swoim i mniej posłów by było. Cóż 12 400 zł co miesiąc pensji + drugie tyle na utrzymanie biura poselskiego to się dobrze bierze Panie Pośle ??

  Cóż Siedlce to jakby nie patrzył też Pana okręg. Pani Prządka przynajmniej stwarza jakieś pozory, że "myśli" o Siedlcach a Pan ??

 • Lolek
  2012-02-15 14:25:25

  arrow

  Chociaż jeden polityk mówi wprost o co chodzi, bo inni chcą przypodobać się wyborcom i owijają w bawełnę swoje wypowiedzi. Ruszył pan sprawę z ratownictwem i teraz powiatem. Jest pan prawdziwym patriotą.

 • Do Łk
  2012-02-15 14:07:32

  arrow

  proponuję piaseczyński przyłączyć do W-wy Zachodniej, a Garwolin ewentualnie połączyć z Otwockiem, to fakt że Mińsk troszeczkę nie po drodze, ale zapewne tak często będziemy tam jeździć jak do Siedlec.

 • kazio
  2012-02-15 13:44:12

  arrow

  Panie Woźniak możesz sobie tylko pogadać, bierzesz dietkę poselską i na tym koniec twojej pracy. Obiecywałeś gruszki na wierzbie przed wyborami, a teraz co? wyborcy podziękują Ci za cztery lata, wstyd że reprezentuje nas nieudacznik.

 • Łk
  2012-02-15 13:43:24

  arrow

  To już lepiej przywrócić podział na 49 województw, ewentualnie z kilkoma miastami na prawach województwa. Powiaty, jeśli mając zostać, to powinny mieć min. 50 tys. mieszkańców. Takich malutkich powiatów jest aż 75 w Polsce (w regionie: parczewski, włodawski i łosicki). To jest bezsens łączyć powiaty takie jak piaseczyński i otwocki, aby zakorkować (jeszcze jak!) krajową \\\"50\\\" czy garwoliński i miński (obie pary powiatów po ponad ćwierć miliona mieszkańców!), a zostawiać np. Sopot czy Świnoujście - ze względów uznaniowych. Sopot ma dobre połączenie z Gdańskiem / Pruszczem Gd., a tu jest bardzo kiepsko. Rozumiem włączenie malutkiego łosickiego do liczącego tyle mieszkańców ile stolica powiatu siedleckiego czy połączenie węgrowskiego z sokołowskim (łączy je np. PKS). Równie dobrze można parczewski włączyć do radzyńskiego (także wspólny PKS i nie tylko) czy włodawski do chełmskiego (oprócz gmin Hanna i Urszulin). Ale absolutnie nie otwocki z piaseczyńskim czy garwoliński z mińskim!

 • Guzikprawda
  2012-02-15 13:40:19

  arrow

  I teraz wsio jasne skąd te kombinacje z sądem, ratownictwem, enegetyką, tym u góry zawsze się wydaje że wiedzą co robic żeby było lepiej...aby do wyborów rozliczymy ich za te złote pomysły

 • Mario
  2012-02-15 13:17:20

  arrow

  i po co było ruszać poprzednie województwa?

 • słuchacz
  2012-02-15 12:41:46

  arrow

  a może warszawę przyłączyć do mińska to przestaną tam mieć tak głupie pomysły

 • wyborca
  2012-02-15 08:59:08

  arrow

  I bardzo dobrze większe kompetencje do gmin a 70 letni radni nie dojadą do Mińska Mazowieckiego

 • Garwol
  2012-02-15 06:49:29

  arrow

  To już prawdziwa mogiła.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Najnowsze Informacje