R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

I Podlaski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie
2022-08-28 09:35:13 Artykuł czytany 1689 razy


W Drohiczynie odbył się 1. Podlaski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. W niedzielę, 28 sierpnia Koła Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie zaprezentowały lokalne specjały oparte na recepturach przekazywanych z pokolenia na pokolenia, a także rękodzieło ludowe. Na scenie wystąpiły zespoły i kapele ludowe. W programie Kongresu były także prelekcje i panele tematyczne.


Msza Św. pod przewodnictwem biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej Tadeusza Pikusa rozpoczęła I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie. W Eucharystii wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich, motocykliści z Rajdu Katyńskiego, samorządowcy oraz mieszkańcy.


Dziękujemy dziś Bogu i rolnikom za dar chleba - mówił bp Pikus nawiązując do parafialnych dożynek. Biskup wyraził podziw dla uczestników Rajdu Katyńskiego, którzy pielęgnują wartości patriotyczne oraz radość z obecności Kół Gospodyń Wiejskich, które krzewią kulturę i podtrzymują tradycję. POSŁUCHAJRelację z I Podlaskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie przekazuje jak zawsze Katolickie Radio Podlasie. W plenerowym studiu pojawią się dziś reprezentantki KGW, które goszczą w Drohiczynie.

Przed radiowym mikrofonem jako pierwsze wystąpiły "Przybyszanki" z Przybyszyna koło Ciechanowca - Panie: Barbara Kosińska-Białowarczuk i Malgorzata Deniziak.

POSŁUCHAJ

"Wesołe sąsiadki" - to wdzięczna nazwa kolejnego Koła Gospodyń Wiejskich, które Radio Podlasie miało przyjemność gościć w Drohiczynie. Przewodniczącą jest Pani Barbara Bielicka. Koło prowadzi swoją działalność w miejscowości Baciuty w gm. Turośń Kościelna.

POSŁUCHAJ

Z wykładem "Ekologia w uprawach" wystąpiła na dzisiejszym I Podlaskim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie prof. Ewa Solarska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Z prelegentką rozmawiał Andrzej Ilczuk.

POSŁUCHAJ


Kamila Czarkowska, Agnieszka Dobrogowska, Krystyna Twarowska, Alicja Borawska, Justyna Malinowska, Joanna Szawracka
- należą do Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Dołubowie w powiecie siemiatyckim. Jak działa stowarzyszenie i czym zajmują się jego członkinie? O tym w rozmowie z naszym reporterem. Gościem Andrzeja Ilczuka była także Bożena Jasek- Pudło z KGW w Starej Dąbi.

POSŁUCHAJ
-------------------------------------------

Przez cały dzień w Parku Miejskim na odwiedzających czekały stoiska z lokalnymi specjałami oraz rękodziełem ludowym. O 11.15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie nastąpiło otwarcie kongresu. W programie były prelekcje i panele tematyczne. Od godz. 15.00 - występy zespołów ludowych.

Zaplanowane prelekcje w Miejskim Ośrodku Kultury w Drohiczynie: Prelekcja Patrycji Hurlak – Być kobietą zachwycającą, a nie narzekającą; Monika Cedrzyńska – Ziołowa apteka w przydomowym ogródku; Bożena Jasek-Pudło – Jak ożywić działalność KGW?; Prof. Ewa Solarska – Ekologia w uprawach;

O godz. 14.00 odbyły się spotkania w małych grupach: Monika Cedrzyńska – Zastosowanie ziół w kuchni i lecznictwie / Joanna Bala – Zaangażowanie kobiet w życie społeczno-polityczne; Przedstawiciel ARiMR – Kwestie formalno-prawne w działalności KGW; Dorota Pastuszak (Mary Kay) – Jak dobrze korzystać z kosmetyków.

Na scenie plenerowej w Parku Miejskim występy KGW i zespołów ludowych: Moko-Bęc z Mokobód, Polne Maki z Dołubowa, Zespół Tęcza z Nurca Stacji, Zespół Strzałki KGW Strzała, Zespół Jesień z Drohiczyna.

Kongres jest połączony z finałem Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Motocykliści po raz drugi na miejsce zakończenia rajdu wybrali historyczną stolicę Podlasia. 

Organizatorami I Podlaskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich są Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe, Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Miejski w Drohiczynie. Sponsorem głównym kongresu jest PZU.

GALERIA ZDJĘĆABol [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
foto

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu...
2023-02-17 12:07:16 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce dotarła do Bielska Podlaskiego. Ekspozycja prezentuje działalność duszpasterską zamordowanego w 1984 r....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje