Proboszczem parafii Ducha Świętego w Siedlcach jest ks. kanonik Janusz Wolski. Parafię erygował w 1987 r. biskup Jan Mazur. Początkowo nabożeństwa były sprawowane w kaplicy. Kościół murowany wybudowano w latach 1995 – 1999 dzięki zaangażowaniu ks. prałata Stefana Kornasa oraz parafian. Świątynię konsekrował biskup Jan Wiktor Nowak.
Proboszczem parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim jest ks. Roman Banasiewicz. Kościół murowany wzniesiono w latach 1988-1993 dzięki zaangażowaniu ks. Kazimierza Korszniewicza oraz mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. W 1994 r. parafię erygował biskup Jan Mazur.
Proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach jest ks. pułkownik Piotr Gibasiewicz. Świątynię wybudowano latach 1866–1869. Do 1919 roku była to cerkiew prawosławna. W latach 1928–1933 kościół gruntownie przebudowano z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. majora Witolda Jeżniowskiego.
Homilie w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Brzozowicy Dużej wygłosi ks. Marek Bieńkowski. Do parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim pojedzie ks. Paweł Broński. W parafii Ducha Św. w Siedlcach gościć będzie ks. Przemysław Świderski, a parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach – ks. Jarosław Rękawek.
Podczas Radiowej Niedzieli będą sprzedawane książki
Jakim człowiekiem tak naprawdę był św. Józef? Jakie charyzmaty skrywa i kim jest dziś dla nas opiekun Świętej Rodziny? Wydaje się, że zbyt często szufladkujemy św. Józefa do scen bożonarodzeniowych. Tymczasem autor prowadzi czytelnika przez bardzo różnorodne zagadnienia pozwalające poznać i zrozumieć tę wielowymiarową postać.
Dzięki tak szerokiemu ujęciu tematu mamy szansę dostrzec świętego na miarę naszych czasów, które wymagają autorytetów, ojców duchowych, ale też obrońców naszej wiary. Rozważania o św. Józefie przeplatane są licznymi modlitwami opatrzonymi Imprimatur, a mnogość ilustracji pozwoli wyobrazić sobie, jak na przestrzeni wieków i kultur ludzie wyobrażali sobie rolę św. Józefa w dziele zbawienia. Mówienie o Józefie to nie tylko pobożne gadanie, gdyż postać ta ma w historii zbawienia swoje wielkie znaczenie i zadanie, choć dostrzeżono to dość późno. Warto więc nie tracić czasu i odkryć dla siebie tego wyjątkowego świętego z całym jego bogactwem.
Ekskluzywny żebrak


Nieznany, sensacyjny epizod związany z ocaleniem Jana Pawła II z zamachu staje się pretekstem dla polskiego dziennikarza do rozpoczęcia fascynującego śledztwa. Jednak to nie polityczne kulisy wydarzenia są w centrum jego dociekań. Znacznie bardziej intrygujące okazuje się pytanie: kto i jak w rocznicę objawień fatimskich ocalił Papieża przed pewną śmiercią? Czy to możliwe, że miała w tym swój udział pewna włoska augustianka, mistyczka i duchowa córka Ojca Pio? Czy to właśnie ona była tą zakonnicą, o której sam zamachowiec powiedział, że powstrzymała go przed kolejnym strzałem? Dlaczego nikt inny nie zauważył jej na placu św. Piotra, a policji nie udało się jej znaleźć? Jakie tajemnice kryło bogate życie siostry Rity Montelli? Znakomicie, żywo, w reporterskim stylu napisana książka z gatunku tych, których nie sposób odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.

Naiwne, puszczalskie, nieodpowiedzialne…? Dlaczego nie zbudowały szczęśliwych, udanych związków, dlaczego nie ustawiły się w życiu zawodowym, dlaczego musiały szukać schronienia u obcych ludzi?
Książka Kwiaty Boga zawiera prawdziwe historie kobiet, które spotykając się na co dzień z pogardą i niezrozumieniem społeczeństwa, są w istocie bohaterkami swojego życia… i życia swoich dzieci; które powstając z popiołów, na własnych barkach udźwignęły ciężar, na jaki wielu boi się nawet spojrzeć.
Ich życie nigdy nie będzie tematem podniosłego filmu, ich twarze nie znajdą się na okładkach gazet. Ten heroizm jest cichy, niepozorny, naznaczony mozolnym stawianiem nogi za nogą w drodze pod górę… i przez to możliwy w życiu każdego z nas.

O swojej wierze, modlitwie, relacji z Bogiem i duchowej walce w sposób zadziwiająco szczery i nienarzucający się, opowiadają duchowni, dziennikarze, reżyserzy, aktorzy, a także ludzie, których być może nigdy nie zobaczymy na pierwszych stronach gazet, a których świadectwo tchnie świeżością żywej wiary. Pośród setek artykułów i reportaży, codziennie informujących nas o tragicznych wydarzeniach czy kłótniach polityków, zebrane w książce wywiady pokazują ludzi świadomych tego, kim są i dla kogo żyją, bo swoje życie budują na Chrystusie. Książka to fascynująca duchowa podróż przez ludzkie myśli, wartości, pragnienia, poszukiwania Boga i drugiego człowieka.
Łzy Boga, to zbiór prawdziwych i bardzo trudnych historii, które napisało życie. Nie nastawiaj się na lekką lekturę, którą po przeczytaniu odstawisz na półkę. To pozycja, która zmusza do refleksji, zatrzymania się choć na chwilę. Przejdziesz przez piekło życia opisanych zdarzeń, od pijackich libacji, przemoc w domu rodzinnym, kradzieże, rozboje, poprzez wykorzystywanie seksualne, dochodząc do przestępstwa i kary.
Więzienie, miejsce ohydne, brutalne, niemal egzotyczne dla „zwykłego zjadacza chleba”, inny świat, a jednak i tutaj toczy się życie, gdzie samotnie, w cierpieniu i opuszczeniu, z poduszką mokrą od łez wzywa się Boga. Brak rodziny, przyjaciół, kolegów, nikogo, totalna pustka… I do takiego miejsca przychodzi sam Jezus, dając miłość i nadzieję.
I tak oto ci, którym udało się wejść na drogę Prawdy, pomimo murów więziennych, stają się wolni. Ciało można zamknąć, ale duszy nie da się uwięzić. Napisane historie to nie tylko fakty, to przede wszystkim cel terapeutyczny. Zmierzenie się z brudami przeszłości daje formę oczyszczenia. Jest refleksją na nowe życie tak, aby lepiej funkcjonować w społeczeństwie, wyzbyć się drażniących nawyków i zacząć wszystko od nowa.
Przewodnik Zelatora
Przewodnik zelatora, przygotowany przez ks. prof. Kazimierza Matwiejuka, jest bardzo pożyteczną pomocą nie tylko dla zelatorów. Zaproponowany układ modlitewnika sprawia, że w modlitwie różańcowej, w poszczególnych okresach roku liturgicznego, są kontemplowane najważniejsze czyny zbawcze Chrystusa.
Modlitewnik napisany dużą czcionką. W przewodniku znajduje się m.in. różaniec za zmarłych.

Wesołe i radosne krasnoludki opowiadają cudowne bajki, wachlują chmurką słońce. WIĘCEJ

"Jezu Ty się tym zajmij..." Tę modlitwę - akt zawierzenia zna dzisiaj niemal cały świat. Tym, który ją oznajmił światu był Sługa Boży - ks. Dolindo Ruotolo. Ta książeczka to pierwsza w Polsce ilustrowana historia jego życia przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Ozdobiona pięknymi ilustracjami zapoznaje dzieci z tą niezwykłą postacią. Czyta się jednym tchem! WIĘCEJ
Js