R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jeleniec: spotkanie koordynatorów Ruchu Szensztackiego
2023-01-23 15:11:08 Artykuł czytany 1421 razy


W kościele Świętej Anny w Jeleńcu odbył się Diecezjalny Zjazd Koordynatorów Parafialnych Ruchu Szensztackiego. Do wspólnej modlitwy oraz omówienia planów na kolejne miesiące, zaprosił koordynatorów ksiądz Adam Kulik, diecezjalny duszpasterz Ruchu Szensztackiego.


W relacji z Diecezjalnego Zjazdu Koordynatorów Parafialnych Ruchu Szensztackiego, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

W grudniu 2022 roku proboszcz parafii Świętej Anny w Jeleńcu, ks. dr Adam Kulik dekretem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy został powołany na diecezjalnego duszpasterza Ruchu Szensztackiego. W związku z tą decyzją 15 stycznia w kościele parafialnym w Jeleńcu odbył się Diecezjalny Zjazd Koordynatorów Parafialnych Ruchu Szensztackiego. Zjazd zbiegł się z obchodami drugiej rocznicy założenia Ruchu Szensztackiego w parafii Jeleniec.

Uroczystości rozpoczęły się od adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie o godzinie 12.00 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Adam Kulik. Wzięli w niej również udział: ks. Bogusław Mich - proboszcz parafii Św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu, ks. Mariusz Szyszko - proboszcz parafii Św. Sebastiana w Brzezinach, ks. Łukasz Wardak - wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Łukowie, ks. Marcin Wesołowski - wikariusz z Parafii Katedralnej Niepokalanego Poczęcia NMP, ks. Damian Gadamer - wikariusz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej oraz zaprzyjaźniony od lat z parafią w Jeleńcu, ksiądz Krzysztof Piórkowski. Na spotkanie w Jeleńcu przybyli parafialni koordynatorzy ruchu z terenu całej diecezji siedleckiej oraz koordynatorzy regionalni: Dorota Goławska, Dorota Sójka i Renata Bąbol.

Po zakończeniu Mszy Świętej, której oprawę liturgiczną przygotowali opiekunowie poszczególnych kręgów z parafii w Jeleńcu, padły słowa podziękowania skierowane do księdza Adama za dotychczasową opiekę nad ruchem w parafii oraz gratulacje z okazji nominacji na diecezjalnego duszpasterza Ruchu Szensztackiego. Przedstawiciele Rodzin Szensztackich wyrazili dumę z faktu, iż to ich proboszcz pełni tak zaszczytną funkcję i życzyli opieki Matki Najświętszej, a także siły do pełnienia tej, jakże ważnej i potrzebnej posługi.

Podczas uroczystości został zaprzysiężony kolejny, trzynasty krąg Szensztacki w parafii w Jeleńcu. Cieszy fakt, iż kolejne rodziny zapraszają Maryję Pielgrzymującą  do swoich domów.

Kolejnym punktem spotkania była konferencja, którą wygłosił ksiądz Bogusław Mich. Z ogromną mocą wybrzmiały w niej słowa o tym, że to Maryja przynosi nam Jezusa. Ona wchodzi do naszych domów wraz ze swym Synem, który jest dla nas drogą prawdą i życiem. Przytoczył słowa św. Jana Marii Vianney „Nie mów ludziom o Bogu, kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli”, które są odpowiedzią na zmiany we współczesnym świecie i zupełnie nowe oczekiwania wobec sposobu ewangelizacji.

Zaproszeni na zjazd goście rozmawiali również z ks. Adamem Kulikiem, który miał okazję poznać bliżej koordynatorów parafialnych i rozeznać się w sytuacji ruchu w diecezji. Do kontaktu z przedstawicielami w całej diecezji wyznaczył Katarzynę Filip, która jest koordynatorem z parafii w Jeleńcu. Zaplanowano działania na najbliższy czas: Kongres w Radzyniu Podlaskim oraz aktywne włączenie się w Zjazd Kobiet w Pratulinie.

Rozwój Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w diecezji siedleckiej cieszy i z pewnością będzie pomocą w jej duchowym wzroście. W czasach, kiedy kontakty międzyludzkie ograniczają się do minimum, gdy zamykamy się na drugiego człowieka, możemy zaprosić Maryję do siebie. Każdy może przyjąć Matkę Bożą do swojego domu, to ruch otwarty.

ZDJĘCIAzdjęcia i informacja: Katarzyna Filip, koordynator Ruchu Szensztackiego w parafii w Jeleńcu, Monika Piotrowska
AKup/MR
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Łuków

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje