R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Diecezjalny Dzień Chorego
2022-07-02 16:03:33 Artykuł czytany 1914 razy


- Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić- mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności.


Na początku sobotnich uroczystości na Kalwarii Kodeńskiej zebranych powitał ks. Paweł Siedlanowski – Diecezjalny Duszpasterz Chorych. Następnie pielgrzymi wspólnie rozpoczęli modlitwę różańcową. Ks. Paweł Siedlanowski wygłosił także konferencję: „Miłość Boga a niezawinione cierpienie”. Wskazał najpierw na pojęcie cierpienia, które jest skutkiem grzechu pierworodnego.

- Pan Jezus posłał swego Syna abyśmy byli zbawieni. Wiem z doświadczenia pracy w hospicjum, że Pan Bóg z największego cierpienia, z największej trudności może wyprowadzić dobro - wskazał ks. Siedlanowski. Chorzy wobec cierpienia mają prawo do buntu. Nikt z nas nie chce cierpienia. Chronimy siebie, naszych bliskich. Cierpienie przychodzi czasem niespodziewanie. - Cierpienie nie uszlachetnia; to miłość, która wraz z cierpieniem przychodzi uszlachetnia - mówił ks. Paweł Siedlanowski.

Mszy św. w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem przewodniczył ks. bp Kazimierz Gurda. W Eucharystii uczestniczyła liczna grupa pielgrzymów.

W homilii biskup siedlecki wskazał, że pielgrzymi, chorzy i cierpiący przybywają dzisiaj do kodeńskiego sanktuarium, bo pragną być z kimś, na kogo zawsze mogą liczyć. - Pragną  spotkać się z Maryją, Panią Kodeńską. Ona prowadzi do Boga, Ona poprowadzi do Chrystusa, Bożego Syna. Obecność Boga jest bowiem podstawową obecnością dla człowieka - wskazał bp Kazimierz Gurda.

W odniesieniu do czytania z Księgi Proroka Sofoniasza biskup przypomniał, że jesteśmy wezwani do radości, ponieważ Pan Bóg jest obecny pośród nas. - On nas nie opuścił, nie zostawił samych. W naszych niedolach nie zostaliśmy opuszczeni przez Boga. […] On jest blisko. On jest przy nas, aby nas chronić. Obecność Boga sprawia, że przestajemy się obawiać niebezpieczeństwa, które nam zagraża. Z Nim nigdy nie poniesiemy ostatecznej porażki - akcentował biskup siedlecki.

Odczytana Ewangelia o weselu w Kanie Galilejskiej pokazuje, że Maryja chce nam przychodzić z pomocą; czyni to w trudnych sytuacjach choroby i cierpienia. - Ona czuwa i upomina się za nami u swego Syna. Ona podpowiada, co jest nam w danej sytuacji potrzebne. Dlatego do Niej przychodzimy - wskazał bp Kazimierz Gurda.

Chorzy stają wobec niepokojów o stan zdrowia, pytań o przyszłość, sytuacji pogorszenia zdrowia i potrzeby opieki. Wobec tych wszystkich lęków potrzeba trwania przy Panu Bogu.

- Drodzy chorzy, Panu Bogu dziękujcie za wasza wiarę w Boga i proście o wiarę w Boga dla waszych rodziców, dla waszych opiekunów, dla waszych przyjaciół. Panu Bogu dziękujcie, za tych, którzy wam pomagają. Prorok Sofoniasz mówi: «Nie bój się, Pan jest pośród ciebie. Przy Nim nie stanie ci się nic złego». - prosił biskup siedlecki.

Po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. Podczas adoracji przybyli pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo lourdzkie.

ZOBACZ ZDJĘCIAks. MW/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl
|
|
|
Beata Malczuk
tel.
b.malczuk@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Biała Podl.

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje