R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2021
2021-09-03 09:07:00 Artykuł czytany 74 razy


Pobiegniemy, pojedziemy, popłyniemy, pomożemy! To motyw przewodni Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021, który odbył się 29 sierpnia już po raz 4 na terenie Zamku Janów Podlaski oraz gmin Janów Podlaski, Mielnik i Konstantynów.


Podążając za nurtem nieokiełznanej rzeki Bug, która zamyka od północy tereny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a także rozgranicza dwa województwa – podlaskie i mazowieckie, można przenieść się w zupełnie inny świat.

28 sierpnia 2021 roku, był to świat aktywnych sportowców, zawodowców oraz amatorów, biorących udział w Triathlonie i Paratriathlonie Kraina Bugu.

Trasa skupiała się na wspomnianych terenach nadbużańskich. Pamiętajmy, że Bug to nie tylko rzeka, która zachowała swój naturalny charakter. To tradycyjne wielokulturowe wioski z barwną historią. Nadbużańskie dwory, pensjonaty oraz Zamek Janów Podlaski - wokół których ciągnie się trasa zawodów. Pogoda okazała się łaskawa, na czas Triathlonu i Paratriathlonu przestało padać i nawet wyszło słońce, także wszyscy zawodnicy mogli rywalizować dając z siebie 100%.

Walka była wyrównana, a tak wyglądają wyniki Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021:

Triathlon
I miejsce - Arche 1:  Paweł Grochowski, Mateusz Boguski, Kamil Dowlaszewicz, Mateusz Tyma
II miejsce - Soletanche Team Baza: Zbigniew Cieśla, Paweł Zawada, Jan Owczuk, Wacław Zarychta
III miejsce - KB Biała Biega: Albert Prokopiuk, Marcin Gryczka, Andrzej Romanowski, Aleksandra Hordejuk-Gryczka

Paratriathlon

I miejsce – toMy:  Norbert Suprun, Anna Krzemińska, Aneta Żochowska, Paweł Sikorski
II miejsce - Drużyna z Łochowa:  Ewa Skarżyńska, Edyta Trojan, Sylwia Szelest, Mateusz Fic
III miejsce - nie przyznano

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Arche S.A, właściciel sieci hoteli z Zamkiem Janów Podlaski na czele. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora, licznych Bali Charytatywnych oraz aktywizację zawodową.
Triathlon odbył się już po raz czwarty, a Paratriathlon, w którego skład drużynowy wchodzą osoby niepełnosprawne, po raz drugi.

Trasa Triathlonu wynosi 48 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG- 6 km, SPŁYW KAJAKOWY- 15 km, WYŚCIG ROWEROWY- 27 km. Drużyny mogą składać się z 3 lub 4 osób. Dlaczego? Ponieważ w spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po 1 uczestniku.

Paratriathloniści zmierzyli się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim - 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski.
Natomiast w Triathlonie z Gnojna wystartował spływ kajakowy, a w Mielniku miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartował i zakończył się bieg oraz wyścig rowerowy.

Nagrodami w Triathlonie i Paratriathlonie, były vouchery do wykorzystania w sieci hoteli Arche, a jest ich już 15, więc każdy może wybrać obiekt dla siebie. Wartość całej puli nagród wyniosła ponad 20 000 zł.

Zwycięska drużyna „Arche 1” przekazała swój voucher do licytacji na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej.

Kibice, rodziny i przyjaciele zawodników mogli podglądać to co dzieje się na trasie w hotelowym lobby. Na terenie Zamku Janów Podlaski powstała  strefa rekreacji, a dla dzieci w wieku 5-12 lat mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji podczas zawodów biegowych na odcinkach od  100 do 400 metrów, w zależności od kategorii wiekowej.  

Organizatorzy często spotykają się z zapytaniami: Po co to robią? Jaki jest cel,? O co tyle zachodu? Otóż głównym celem wydarzenia jest pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dzięki tym działaniom, osoby niepełnosprawne otrzymują szansę na normalne życie, wyjście poza margines społeczny, do którego wcześniej były spychane. Pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii i Siedlcach wziął się z chęci usamodzielnienia osób niepełnosprawnych. Opieka asystentów w niewielkim zakresie oraz własne mieszkania przygotują ich do życia bez potrzeby nieustannej pomocy najbliższych – zwykle rodziców.


WIĘCEJ ZDJĘĆ /TUTAJ/


Inf. pras.

Js


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl
|
|
|
Beata Malczuk
tel.
b.malczuk@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Biała Podl.

w lewoMarzec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje