R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego/LAUREACI
2022-11-15 16:24:57 Artykuł czytany 266 razy


Opera i Filharmonia Podlaska, Ośrodek Edukacji przyrodniczej „Młynarzówka”, spływ „500 kajaków”, Festyn Archeologiczny oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego to laureaci XIX edycji wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Zwycięzców ogłoszono w poniedziałek, 14 listopada podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Nagrody wręczał m.in. członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski.


Marek Malinowski podkreślał, że turystyka jest ogromnym atutem regionu i jedną z istotnych gałęzi jego gospodarki.

– Walory turystyczne województwa podlaskiego wynikają z jego wspaniałych zasobów przyrodniczych, czystego środowiska, pamiątek historii, oraz różnorodności kulturowej, narodowej i etnicznej. Rozwój turystyki jest więc jednym z priorytetowych działań władz samorządowych województwa podlaskiego – mówił –W znaczącym stopniu przekłada się on na cały rozwój społeczno-gospodarczy naszego regionu. Mimo przeszkód związanych z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy, jako Zarząd Województwa Podlaskiego podjęliśmy i nadal podejmujemy działania mające na celu przywrócenie aktywnej turystyki na terenach przygranicznych – zaznaczył.

Przekonywał, że Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny to niezwykle ważny element promocji Województwa Podlaskiego, a uzyskane certyfikaty najlepszych produktów turystycznych gwarantują stałe miejsce na mapie atrakcji godnych zobaczenia.

 – Dzięki tym rekomendacjom, odwiedzą je polskie rodziny oraz goście zagraniczni – mówił.

Członek zarządu przypomniał, że trwa rok jubileuszu 20-lecia Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Korzystając z okazji, złożył pracownikom PROT podziękowania za ich pracę.
Dyrektor Biura PROT Sławomir Kieda poinformował, że w tym roku do konkursu na najlepsze podlaskie produkty turystyczne zakwalifikowanych zostało szesnaście produktów – dziesięć w kategorii Certyfikat, cztery w kategorii Certyfikat Specjalny oraz dwa w kategorii Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu oceniała m.in. atrakcyjność produktu, jego unikalność, działania promocyjne oraz znaczenie dla rozwoju gospodarczego regionu. Spośród zakwalifikowanych obiektów, wydarzeń, miejsc, szlaków certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej otrzymały: spływ kajakowy „500 kajaków”, Festyn Archeologiczny oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Certyfikat Specjalny Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przyznano Ośrodkowi Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, a Złoty Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Teraz ich zdobywcy wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu, gdzie powalczą o certyfikaty Podlaskiej Organizacji Turystycznej.

– Mam nadzieję, że również w tym roku uda nam się odnieść zwycięstwo przynajmniej w jednej a być może w każdej z tych kategorii – zaznaczył Sławomir Kieda.

Nagrodą główną w konkursie dla produktu turystycznego, który w etapie ogólnopolskim został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”, będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii promocyjnej w roku 2023, o wartości nie mniejszej 200 tys. zł.

Nagrodę główną w XIX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego zdobyła właśnie OiFP, w której progach odbywało się uroczyste podsumowanie XIX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego.

Uznanie jury opera zdobyła nie tylko jako instytucja kultury, ale też architektoniczna perła regionu.

 „W jednym miejscu scala blisko 70-letnią tradycję filharmonii z nowoczesnością opery. Opera i Filharmonia Podlaska to dom wielu melomanów, miłośników sztuk scenicznych oraz aktywnych uczestników życia kulturalnego (…). Budynek opery imponuje wielkością, lekkością i przejrzystością formy wkomponowanej w przestrzeń metropolii Białegostoku. Modernistyczne wnętrze wykonane ze szkła, betonu, stali i drewna tworzy przestrzeń idealnie wtapiającą się w zielony pejzaż miasta, łączy atuty tradycyjnej opery z nowoczesną wielofunkcyjnością współczesnych centrów sztuki”.

To właśnie opera, jako zdobywca Złotego Certyfikatu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej będzie się ubiegać o najważniejszy laur branży turystycznej na poziomie krajowym.
 „Poznajemy Podlaskie” to nowatorski projekt, którego autorami są Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Samorząd Województwa Podlaskiego. Jak wyjaśniał dyrektor Kieda, PROT na realizacje przedsięwzięcia otrzymał wsparcie z budżetu województwa w wysokości 700 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wycieczek po regionie dla uczniów podlaskich szkół. Sławomir Kieda zaznaczył, że to korzyść i dla uczniów, którzy będą mogli poznać Podlaskie, i dla lokalnych przedsiębiorców branży turystycznej, z których oferty skorzystają szkoły.

Podczas gali prezes PROT Bożena Nienałtowska podsumowała dwie dekady działalności PROT-u. Natomiast Krzysztof Steiman z Podlaskiej Organizacji Turystycznej wręczył 27 certyfikatów podlaskim punktom informacji turystycznej.

Wyróżnienia przyznane podczas gali:

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie,
Tykocińska Biesiada Miodowa,
Z biegiem Kanału Augustowskiego,
Jarmark Żubra w Hajnówce,
Galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce,
Majątek Morgi Wellness and Beauty,
Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki,
Szlak Czarnej Hańczy, Kanału Augustowskiego i Biebrzy CHaKABi,
Odlotowe Suwałki – Air Show,
Wystawa „Martwe drewno pełne życia”
i WOSiR Szelment.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele branży turystycznej i reprezentacji parków narodowych. W spotkaniu uczestniczył również Bogdan Dyjuk - radny wojewódzki i prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Kanał Augustowski.


ZDJĘCIA

Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Mateusz Duchnowski  / UMWP

Abol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu...
2023-02-17 12:07:16 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce dotarła do Bielska Podlaskiego. Ekspozycja prezentuje działalność duszpasterską zamordowanego w 1984 r....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siemiatycze

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje