R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jabłonna Lacka: podsumowanie akcji Bezpieczny Internet
2023-02-07 16:21:24 Artykuł czytany 344 razy


W okresie styczeń - luty w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej została przeprowadzona akcja Bezpieczny Internet. Uczniowie, nauczyciele, a także rodzice mieli okazję uczestniczyć w działaniach skoncentrowanych na zapobieganiu zgubnym skutkom nadużywania Internetu . Głównymi celami akcji były dbanie o własne zdrowie, zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo niewłaściwego korzystania z Internetu, poznanie zagrożeń nadużywania telefonu komórkowego i komputera, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywne spędzanie wolnego czasu wspólnie z rodziną.


Podczas akcji odbywały się zajęcia dydaktyczne i warsztaty dla uczniów z klas 1-8 „Jak sobie radzić z hejtem?”. Zajęcia te prowadzili koordynatorzy akcji i wychowawcy. Prowadzący zajęcia przypomnieli uczniom, o tym, że muszą pamiętać, by traktować innych z szacunkiem. Zawsze można wyrazić swoje zdanie, ale przy tym nie wolno nikogo obrażać. Nie wolno reagować agresją na agresję. Na lekcjach informatyki nauczyciel opowiadał o bezpiecznym surfowaniu w Internecie. Uczniowie w czasie zajęć szkolnych rozmawiali ze swoimi wychowawcami na temat korzystania z umiarem z Internetu. Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu, smartfona może zaszkodzić zdrowiu i znacznie pogorszyć kontakty ze znajomymi.

Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim przeprowadzili dla uczniów wykład na temat bezpieczeństwa w sieci. Policjanci tłumaczyli dzieciom, że nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Internecie. O podejrzanych propozycjach od internetowych znajomych natychmiast trzeba informować rodziców.

Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w pokazie prezentacji „Cyberprzemoc” wykonanej przez koordynatorów akcji. W prezentacji uczniowie mogli zapoznać się z negatywnymi bohaterami spotykanymi w sieci m.in. Złodziej czasu, Kłamczuch czy Złodziej danych.

We wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia na temat racjonalnego korzystania z komputera i mediów społecznościowych. Uczniowie pod okiem wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego  przygotowali zestawy ćwiczeń, które mają na celu pobudzić aktywność i poprawić tężyznę fizyczną po długim czasie spędzonym przy komputerze.
W szkole powstały gazetki przedstawiające zasady poruszania się w Internecie, pokazujące zagrożenia wynikające z cyberprzemocy, i gazetka „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym „Bezpieczny w sieci”. 

W ramach akcji zachęcano rodziców uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej do aktywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

7 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia w Publicznej Szkole Podstawowej odbyło się podsumowanie całej inicjatywy. Wzięli w niej udział wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim:  mł. insp. dr Monika Sokołowska, asp. szt. Sławomir Skomorucha, st. sierż. Aleksandra Borowska, st. sierż. Aleksandra Głuchowska, st. sierż. Piotr Czapski i as. szt. Dariusz Maksimiak. Zostały wręczone nagrody za wykonanie najładniejszych plakatów w konkursie plastycznym.

Inf. Pras.
MR
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoMaj 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje