Warsztaty on-line w Szkole...
Dodano: 2020-12-07Zdjęć w galerii 13

„Agenda 2030. Wizualne myślenie o celach Zrównoważonego Rozwoju” – warsztaty uczniowskie on-line w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łosicach.

Upominki dla podopiecznych Sióstr...
Dodano: 2020-12-07Zdjęć w galerii 15

Podopieczni Sióstr Urszulanek z Gandino otrzymali upominki. 4 grudnia do Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Najświętszej Maryi Panny z Gandino w Legionowie przyjechali z wizytą mikołajkową: Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg oraz w imieniu Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka - wicestarosta legionowski, Konrad Michalski, którzy przekazali życzenia i upominki dla najmłodszych z okazji zbliżających się Mikołajek.

Rusza tymczasowy szpital...
Dodano: 2020-12-07Zdjęć w galerii 36

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach uruchomiono 7 grudnia tymczasowy szpital dla chorych z Covid-19. Będzie mógł przyjąć na początek 66, a docelowo 100 chorych, w tym 10 na łóżkach respiratorowych.

Garwolin: nowoczesny sprzęt...
Dodano: 2020-12-07Zdjęć w galerii 9

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie otrzymała od samorządu województwa mazowieckiego pakiet sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i przeprowadzeniem szkoleń mających na celu przygotowanie szkoły, nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki. Przekazanie wysokiej jakości sprzętu miało miejsce 4 grudnia.

Łuków: Mikołajkowa akcja poboru krwi
Dodano: 2020-12-07Zdjęć w galerii 26

Łukowski Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej zorganizowały po raz drugi Mikołajkową Akcję Poboru Krwi. W ciągu kilku godzin udało się pozyskać ponad 18 litrów tego bezcennego daru.

Borowie: Mikołajki w reżimie...
Dodano: 2020-12-07Zdjęć w galerii 16

4 grudnia przedszkolaków ze wszystkich jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie odwiedzili Mikołaje. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, emocji było mnóstwo.

Dzieci i młodzież chodzą na roraty...
Dodano: 2020-12-05Zdjęć w galerii 25

- Przychodzimy na mszę świętą roratnią, bo pragniemy modlitwy i światła, w których przychodzi do nas Chrystus, mówił proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach podczas sobotnich, wieczornych rorat, 5 grudnia. Msza św., którą celebrowali - ks. Bohdan Sawicki, ks. Krzysztof Nagórny i ks. Tadeusz Kocuk rozpoczęła się procesyjnym przejściem przez kościół z zapalonymi lampionami.

Biała Podlaska rozświetla się na...
Dodano: 2020-12-05Zdjęć w galerii 12

Na Placu Wolności, w Parku Radziwiłłów czy na rondach... Od kilku dni w Białej Podlaskiej można podziwiać dekoracje świetlne, które wprowadzają świąteczny nastrój.

Turniej Piłkarski ORZEŁ CUP 2020
Dodano: 2020-12-05Zdjęć w galerii 98

Sobota, 5 grudnia to trzeci i ostatni weekend Turnieju „Orzeł CUP 2020”, który rozgrywany jest na hali sportowej w Siemiatyczach. Ty razem w Siemiatyczach grali zawodnicy z rocznika 2010. Organizatorem turnieju jest Katolicki Klub Sportowy Orzeł Siemiatycze.

Siedlce: Targi rękodzieła inne niż...
Dodano: 2020-12-04Zdjęć w galerii 18

Przy Parku Handlowym Arche przy ul. Brzeskiej 134 w Siedlcach odbywają się 23. Targi Rękodzieła Artystycznego. Swój dorobek prezentuje kilkunastu artystów.

Strażacy nadal walczą z pożarem...
Dodano: 2020-12-04Zdjęć w galerii 21

Od kilku dni na terenie miejscowości Mszanna koło Łosic pali się sterta około 60 tysięcy sztuk słomy. Przyczyną powstania ognia jest prawdopodobnie samozapłon.

Kapłani z diecezji siedleckiej za...
Dodano: 2020-12-04Zdjęć w galerii 17

W II niedzielę Adwentu, 6 grudnia, obchodzimy po raz 21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie organizowany przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Obecnie za wschodnią granicą Polski posługę duszpasterską pełni 7 kapłanów z siedleckiej diecezji. Są to: ks. Wojciech Matuszewski - w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornom w Kazachstanie, ks. Ryszard Federczyk - w Żytomierzu i Adam Przywuski - w Sanktuarium Matki Bożej w Latyczowie na Ukrainie, ks. Jacek Jagodziński - w Tuapse i ks. Jarosław Mitrzak - w Stawropolu w Rosji oraz ks. Piotr Kubel - w Krupowie i ks. Michał Stańczuk - na Białorusi.