Jerzy Jaron

Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz urzędu marszałkowskiego, w ciągu ostatnich miesięcy w gminie Miastków Kościelny wyremontowano i położono nawierzchnię asfaltową na ponad trzech kilometrach dróg gminnych. Ze środków budżetu gminy wykonano oświetlenie ledowe na kilku drogach.

Piotr Pludowski

Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie od wielu już miesięcy trwa rewitalizacja tego terenu. I widać już pierwsze efekty. W ostatnim czasie zakończono m.in. prace przy budynku świetlico – stołówki.

PROGNOZA GRUDZIEN

Mroźno, a może jednak ciepło i deszczowo? jaka będzie pogoda w grudniu? Zachęcamy do zapoznania się z amatorską prognozą Waldemara Naumiuka z Łosic.

Kakolewnica

W przyszłym roku w gminie Kąkolewnica podatek rolny będzie wyższy o 5 zł. za jeden hektar przeliczeniowy. Podstawą naliczania podatku rolnego jest średnia cena skupu żyta ustalana przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Radni obniżyli cenę żyta z 58 zł. 55 groszy do 40 zł za kwintal. W ubiegłym roku było 38 zł.

Waldemar Sabak

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Samorządkach, jako trzecia w gminie Górzno, włączona zostanie z początkiem nowego roku do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu, a także na dalszy rozwój jednostki.

Albina Lubian

Władze Pilawy zamierzają uruchomić żłobek, który będzie miał siedzibę w zaadaptowanym do tego budynku po byłej bibliotece zlokalizowanej w sąsiedztwie przedszkola. Inwestycja kosztować będzie przeszło 5 mln zł, ale za to przebudowane zostaną oba budynki i połączone w jeden.

Przemyslaw Kupka

Mateusz Grabda

Izabela Kliczek

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie udzielił do tej pory wsparcia 117 osobom przebywającym na kwarantannie czy w izolacji domowej oraz 22 seniorom z terenu miasta. Odbywa się to w formie zakupu podstawowych artykułów spożywczych, higienicznych czy środków czystości, a seniorzy i osoby niepełnosprawne mogą liczyć też na pomoc w załatwieniu koniecznych spraw, jak dokonaniu opłat czy wykupieniu leków.