PIOTR KAZIMIERSSKI

Po 21 dniach absencji chorobowej spowodowanej przez Covid-19 wrócił do pracy. - To była wyjątkowa walka z wirusem. Trudna ze względu na zapalenie płuc. Udało mi się przeżyć dzięki wielu osobom – lekarza rodzinnego, lekarzy i pielęgniarek w bialskim szpitalu a także rodzinie i znajomym. Wielki życiowy zakręt wielka próba ale wyszedłem z tego też dzięki modlitwie. Jeśli mamy trudności z oddychaniem to wtedy rzeczywiście ocieramy się o śmierć . Wtedy pomaga modlitwa, pomagają najbliżsi pomagają sms-y i telefony chociaż nie zawsze jesteśmy w stanie je odbierać - podkreśla Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski. Z Piotrem Kazimierskim rozmawiał Sł. Karczewski

OSOCZE_2

Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski po 21 dniach absencji chorobowej spowodowanej przez Covid-19 wrócił do pracy. Teraz zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza.

OSOCZE_1

Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski po 21 dniach absencji chorobowej spowodowanej przez Covid-19 wrócił do pracy. Teraz zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza.

Wieslaw Gaska

Blisko 42 mln zł kosztowało skanalizowanie gminy Borowie. W ciągu niemal 16 lat wykonano tam sieć kanalizacyjną o łącznej długości prawie 139 km i ponad 1300 przyłączy. Wybudowano też oczyszczalnię ścieków. Tym samym Borowie jest jedyną w powiecie garwolińskim gminą w pełni skanalizowaną.

PKS Garwolin

Nie ma zagrożenia dla upadku garwolińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Sytuacja spółki jest stabilna, a dzięki między innymi wsparciu rządowemu i działalności okołotransportowej prowadzonej przez firmę, samorządowy przewoźnik dobrze utrzymuje się na rynku.

Mariusz Osiak

W gminie Łuków jest już gotowy projekt budżetu na przyszły rok. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak w 2021 roku zaplanowano m.in. rozbudowę szkoły w Czerśli oraz modernizację boisk przy pięciu gminnych szkołach.

Szymon Bereza

Mateusz Grabda

BOZENA KWIATKOWSKA

Około 10 mln zł zainwestował w tym roku samorząd województwa mazowieckiego w poprawę infrastruktury drogowej na terenie gminy Parysów. Dobiega też końca budowa kanalizacji sanitarnej w Parysowie, na którą gmina pozyskała unijną dotację w wysokości 1,2 mln zł. Tym samym stolica gminy będzie w stu procentach skanalizowana. Rozpoczęła się adaptacja budynku po byłym banku na klub seniora.