zastępca burmistrza Pawel Krasuski

W Urzędzie Miasta w Łukowie rozpoczęto prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Zmieniany ma być plan dla terenów położonych w centrum.

Wieslaw Gaska

W gminie Borowie już od dziesięciu lat realizowane są inwestycje ze środków wyodrębnionych z budżetu na fundusz sołecki. W większości przeznaczane są one na wymianę oświetlenia ulicznego, remonty dróg gminnych, remonty i doposażenie świetlic wiejskich oraz urządzenie placów zabaw i inne zadania, które służą mieszkańcom danego sołectwa.

Ks. Wieslaw Mucka

Odszedł mąż, ojciec, nauczyciel i pasjonat. 9 listopada zmarł Śp. Wojciech Łocheński vel Ochnio - ceniony, wieloletni nauczyciel historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej. Znany też jako popularyzator historii Południowego Podlasia. Dziś, w parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Wojciecha Bocheńskiego vel Ochnio. Wśród osób, które wspominały śp. Wojciecha Łocheńskiego był m.in. ks. Wiesław Mućka dyrektor Katolickiego LO w Białej Podlaskiej.

Ks. Wojciech Bazan

Odszedł mąż, ojciec, nauczyciel i pasjonat. 9 listopada zmarł Śp. Wojciech Łocheński vel Ochnio - ceniony, wieloletni nauczyciel historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej. Znany też jako popularyzator historii Południowego Podlasia. Dziś, w parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Wojciecha Bocheńskiego vel Ochnio. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. Wiesław Mućka, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej a Słowo Boże wygłosił prefekt ks. Wojciech Bazan.

Marzena Swieczak

Od grudnia w Garwolinie będzie dostępne darmowe wi-fi. Inwestycja była możliwa dzięki przystąpieniu miasta do organizowanego przez Unię Europejską konkursu WiFi4UE i otrzymaniu bonu opiewającego na kwotę 15 tys. euro. Pieniądze przeznaczone będą na budowę hotspotów zapewniających bezpłatny dostęp do Internetu w miejscach publicznych.

Wojownicy Maryi

W sobotę, 14 listopada odbędzie się spotkanie Wojowników Maryi Diecezji Drohiczyńskiej. Ze względu na stan epidemii będzie miało ono formę online.

Marek Jonczak

Blisko 13 mln zł wydał w tym roku powiat na naprawy i remonty niemal 22,5 km dróg powiatowych. Na realizację tych zadań pozyskano ze źródeł zewnętrznych prawie 6,7 mln zł, niewiele ponad 5 mln stanowiły środki własne a milion złotych dołożyły samorządy gmin, na terenie których modernizowana była powiatowa infrastruktura drogowa.

Siedlce homilia

Kryzys wiary pociąga za sobą kryzys społeczeństwa, a potem państwa. Nauczyliśmy się tego pod koniec XVIII wieku i lepiej, żebyśmy tej historii teraz nie powtarzali – z takim przesłaniem wystąpił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Narodowego Święta Niepodległości.

HOMILIA

9 listopada, w wieku 74 lat zmarł ks. prałat Henryk Hołoweńko - kapłan diecezji siedleckiej. W środę, 11 listopada pożegnali go duchowni i wierni. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim- parafii, którą ś.p. Ks Hołoweńko współtworzył i w świątyni, której budowę nadzorował.