Michal Michaluk 2

Starostwo powiatowe przyjrzało się wydatkom przeznaczonym na oświatę. Wicestarosta łosicki Michał Michaluk zauważa wzrost nakładów, których można uniknąć. Przy okazji chce zachęcić absolwentów szkół podstawowych do kontynuacji nauki w powiecie łosickim.

Michal Michaluk 1

Starostwo powiatowe przyjrzało się wydatkom przeznaczonym na oświatę. Wicestarosta łosicki Michał Michaluk zauważa wzrost nakładów, których można uniknąć. Przy okazji chce zachęcić absolwentów szkół podstawowych do kontynuacji nauki w powiecie łosickim.

Leszek Warsz

W poniedziałek 4 stycznia do łukowskiego szpitala ma trafić pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą pracownicy służby zdrowia. Na liście oczekujących na szczepionkę jest dziś 612 osób. Zapisy wciąż trwają.

nagroda

Rada Gminy Huszlew doceniła zasługi Bartosza Leszczuka - złotego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Polski w trójskoku. Rada przyznała mu nagrodę pieniężną.

Mariusz Zajac

Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie ma w sezonie zimowym do utrzymania prawie 530 km dróg, w tym 120 wyznaczono do posypywania. W magazynach w tym celu zgromadzono około 400 ton soli drogowej i 1000 ton piasku oraz około 1500 ton mieszanki piaskowo- solnej. Drogowcy są przygotowani i jak do tej pory mieli tylko dwa razy możliwość użycia sprzętu do odśnieżania.

wojt Mariusz Osiak

Rada Gminy Łuków jednogłośnie przyjęła budżet na 2021 rok. Sesja, na której uchwalono plan przyszłorocznych dochodów i wydatków odbywały się we wtorek 29 grudnia. To budżet, który jak mówi nam wójt Mariusz Osiak, będzie na pewno wielokrotnie zmieniany.

Jerzy Rebek

Trwa proces przetargowy na rewitalizację centrum miasta i Pałacu Potockich. -Do Urzędu Miasta zgłosiły się już profesjonalne firmy zainteresowane zgłoszeniem swojej oferty- mówił podczas ostatniej (29.12) sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski burmistrz Jerzy Rębek. Poinformował też, że na konto miasta wpłynęły już 4 mln z „tarczy”, które zasilą remont pałacu i rynku.

Radoslaw Salata

W gminie Borki w powiecie radzyńskim ma powstać ośrodek dziennej opieki dla osób z autyzmem i w spektrum autyzmu, które zakończyły już edukację. Placówka ma być zlokalizowana w budynku po byłej szkole we Wrzosowie.

Szczepan Niebrzegowski

Powiat Radzyński deklaruje wsparcie jednostki w planowanych inwestycjach. Do kolejnego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych starostwo złożyło dwa projekty, każdy o wartości 6 mln złotych. W ich ramach samorząd chce wyremontować Szpitalny Oddział Ratunkowy, wymienić leciwe windy i zmodernizować pracownię endoskopową.