Halina_Ulinska

W parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, w stulecie obchodów urodzin papieża Polaka, złożone zostały jego relikwie. W ten sposób parafia dołączyła do setek innych na całym świecie, które mogą pochwalić się posiadaniem cząstki ciała swojego świętego rodaka. W sobotę, 25 lipca dar ten do Węgrowa wprowadził wieloletni sekretarz Ojca Świętego, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Udział w sprawowanej przez niego Mszy św. wzięli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, kapłani i licznie zgromadzeni mieszkańcy Węgrowa. Po nabożeństwie był również czas na podziękowania. Abp Mokrzyckiemu za obecność i cenne dary dziękowała w imieniu burmistrza Węgrowa – wiceburmistrz Halina Ulińska.

Ewa_Besztak

W parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, w stulecie obchodów urodzin papieża Polaka, złożone zostały jego relikwie. W ten sposób parafia dołączyła do setek innych na całym świecie, które mogą pochwalić się posiadaniem cząstki ciała swojego świętego rodaka. W sobotę, 25 lipca dar ten do Węgrowa wprowadził wieloletni sekretarz Ojca Świętego, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Udział w sprawowanej przez niego Mszy św. wzięli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, kapłani i licznie zgromadzeni mieszkańcy Węgrowa. Po nabożeństwie był również czas na podziękowania. Abp Mokrzyckiemu za obecność i cenne dary dziękowała starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak

abpMieczyslaw_Mokrzycki

W parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, w stulecie obchodów urodzin papieża Polaka, złożone zostały jego relikwie. W ten sposób parafia dołączyła do setek innych na całym świecie, które mogą pochwalić się posiadaniem cząstki ciała swojego świętego rodaka. W sobotę, 25 lipca dar ten do Węgrowa wprowadził wieloletni sekretarz Ojca Świętego, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Udział w sprawowanej przez niego Mszy św. wzięli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, kapłani i licznie zgromadzeni mieszkańcy Węgrowa. Uroczystej eucharystii przewodniczył metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki.

Maria_Koc

W parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, w stulecie obchodów urodzin papieża Polaka, złożone zostały jego relikwie. W ten sposób parafia dołączyła do setek innych na całym świecie, które mogą pochwalić się posiadaniem cząstki ciała swojego świętego rodaka. W sobotę, 25 lipca dar ten do Węgrowa wprowadził wieloletni sekretarz Ojca Świętego, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Udział w sprawowanej przez niego Mszy św. wzięli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, kapłani i licznie zgromadzeni mieszkańcy Węgrowa.

ksRomuald_Kosk

W parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, w stulecie obchodów urodzin papieża Polaka, złożone zostały jego relikwie. W ten sposób parafia dołączyła do setek innych na całym świecie, które mogą pochwalić się posiadaniem cząstki ciała swojego świętego rodaka. W sobotę, 25 lipca dar ten do Węgrowa wprowadził wieloletni sekretarz Ojca Świętego, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Udział w sprawowanej przez niego Mszy św. wzięli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, kapłani i licznie zgromadzeni mieszkańcy Węgrowa. Relikwie pierwszego stopnia, a w tym przypadku włosy Ojca Świętego zostały wprowadzone i przekazane przed rozpoczęciem Mszy św. na ręce proboszcza parafii klasztornej ks. Romualda Koska, który przyznaje, że to wyjątkowo podniosłe wydarzenie.

Wolność w apostolstwie i służbie

Apostolstwo to posłannictwo i służba, a biskup Ignacy Świrski pokazał swoim życiem, że jest to możliwe. 25 lipca w siedleckiej katedrze jak co miesiąc sprawowano Eucharystię w intencji beatyfikacji powojennego ordynariusza diecezji siedleckiej. Nawiązując do obchodzonego w tym dniu święta Jakuba Apostoła, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Mariusz Świder mówił o tym, co znaczy wypełniać posłannictwo Chrystusa. Przypomniał, że wśród samych uczniów Jezusa byli tacy, co go zdradzili, próbowali go po swojemu „ustawiać” albo myśleli o karierze u jego boku. Tymczasem Jezus uczył, że nie przyszedł by mu służono, ale żeby służyć – i taka zasada obowiązuje Jego uczniów.

DRELOW

Przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie powstaje boisko do piłki siatkowej plażowej. Będzie to pierwsze takie pełnowymiarowe boisko na terenie gminy Drelów. - Gminne Centrum Kultury oprócz upowszechniania kultury i kreowania jej jako jednego z ważniejszych przejawów życia lokalnej społeczności ma także dbać o kulturę fizyczną - powiedział Radiu Podlasie Michał Olesiejuk dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Marek Chcialowski

100 lat temu, 24 lipca 1920 roku, został powołany Rząd Obrony Narodowej Wincentego Witosa, jeden z najdłużej sprawujących władzę gabinetów II Rzeczpospolitej. Historycy oceniają, że rząd ten ocalił Polskę od zagłady, którą gotowali jej bolszewicy. 23 lipca w Garwolinie zorganizowana została konferencja historyczno - naukowa poświęcona temu ważnemu w dziejach Polski wydarzeniu. O konferencji i jej przebiegu, z Markiem Chciałowskim, prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Garwolinie rozmawia Waldemar Jaroń.

Adrian Pogorzelski

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem kontynuuje wakacyjne spotkania w dworku. Przygotowano tu wiele interesujących warsztatów i wykładów dla dzieci, młodzieży oraz dla starszych. W planach są też rajdy rowerowe, wodowanie pontonu i inne propozycje spędzenia czasu w urokliwym miejscu. O szczegółach opowiada Adrian Pogorzelski z mietneńskiego PCKiP.