Ks. Krzysztof Pelka

Ks. Krzysztof Pełka, dotychczasowy kierownik portalu Podlasie24.pl oraz opiekun Koła Przyjaciół żegna się z portalem i Katolickim Radiem Podlasie. Decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy od środy, 1 lipca będzie pełnił obowiązki wikariusza w parafii Konstantynów.

Ks. Krzysztof Pelka

W 2019 r. po skierowaniu ks. Dariusza Densiuka do pracy w Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym, ks. Krzysztof objął funkcję opiekuna Kół Przyjaciół KRP. O tym, jak układała się współpraca ze słuchaczami opowiedział we wtorkowej audycji dedykowanej Kołom Przyjaciół

ks. kan. Andrzej Sochal

We wtorek, 30 czerwca dyrektor rozgłośni ks. kan. Andrzej Sochal podziękował na antenie radia ks. Krzysztofowi Pełce za 13 lat posługi w radiu.

Przedstawiciele Kol w Siedlcach

Jaka dieta chroni przed cukrzycą i dlaczego nie powinno się kserować dokumentów w przypadkowym punkcie? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych poznali uczestnicy sobotniego spotkania zorganizowanego przez Katolickie Radio Podlasie. 27 czerwca do Siedlec przyjechali przedstawiciele Kół Przyjaciół KRP z całego regionu.

soltys roku

Czuje się dumny, że kapituła docenia mój wkład na rzecz sołectwa, gminy i Mazowsza – mówi sołtys Koszewnicy Zbigniew Czarczyński. Rozmówca Katolickiego Radia Podlasie został wybrany „Sołtysem Roku 2019” w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez czasopismo „Gazeta Sołecka”.

Tomasz Kwiatkowski

Roboty idą pełną parą, a gmina pozyskuje kolejne środki na zadania inwestycyjne w różnych dziedzinach życia społecznego. Wśród nich dominuje kosztowna, ale niezbędna budowa oczyszczalni ścieków, budowa sieci wodno- kanalizacyjnej, dróg, inwestycje kubaturowe i... rewitalizacja parku w centrum stolicy gminy. W najbliższych planach budowa siedziby władz gminy.

Wieslaw Mazurek

Zakończyła się budowa świetlicy wiejskiej w Jaskach. Wartość całej inwestycji to 707 tysięcy złotych. Pompa ciepła w świetlicy kosztowała 58 tysięcy złotych.

Lukasz Bogusz

Budżet gminy Żelechów kształtuje się na poziomie ponad czterdziestu milionów złotych, a jego realizacja za ubiegły rok osiągnęła wskaźnik 97% procent. Zadłużenie gminy na koniec zeszłego roku wyniosło prawie 8,5 mln zł. Mimo tego realizowano wiele inwestycji, a do oświaty samorząd dołożył ponad 4mln zł.

dofinansowanie

Kolejne środki finansowe popłynęły do powiatu garwolińskiego. Tym razem blisko 2 mln zł przekazał mazowiecki samorząd miastu i gminom oraz powiatowi garwolińskiemu na remonty dróg, strażnic, a także wsparcie inicjatyw sołeckich. Relacja Waldemara Jaronia