Kapliczka

Kapliczka św. Jana Nepomucena znajduje się na styku Krześlina i Kownacisk. Patronuje jej św. Jan Nepomucen. Zabytkowa kapliczka łącząca dwie miejscowości powstała w I poł. XIX w. W jej wnętrzu znajduje się licząca blisko 300 lat figura św. Jana.

Elzbieta Witek

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Łukowa i okolic. Jej wizyta była ściśle związana z trwającą właśnie kampanią wyborczą. Spotkanie odbyło się w środę 17 czerwca. Marszałek Witek zachęcała, aby prezydenta wybrać już w pierwszej turze.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy realizuje wiele inwestycji, zarówno kubaturowych jak i liniowych. Aktualnie prowadzone są prace zmierzające do wykonania kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na pilawskim osiedlu Wojska Polskiego i na jednej z ulic w Trąbkach. Wykonywane są też mniejsze zadania w innych miejscowościach.

Grazyna Kratiuk

W związku z wprowadzeniem IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim wznowiła działalność czytelni przy ul. Armii Krajowej 5.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozpoczęło się sprawdzanie tzw. deklaracji śmieciowych. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak przyszedł czas na uszczelnienie systemu. Istnieją bowiem uzasadnione podejrzenia, że nie wszyscy mieszkańcy ponoszą takie opłaty jak powinni.

Waldemar Sabak

Mini muzeum historyczno- patriotyczno- religijno- przyrodnicze zlokalizowane będzie na terenie dawnej osady młyńskiej „Ignaców” zwanej potocznie „Dębczyną”. W czasie II wojny światowej było tam miejsce zborne oddziałów partyzanckich AK. W kościele parafialnym jest tablica zainstalowana tam czterdzieści lat temu na podstawie dekretu kardynała Stefana Wyszyńskiego, jako pierwsza w kraju poświęcona Armii Krajowej.

wspolpraca

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego powracają do kalendarza wspólnie organizowanych imprez kulturalnych. W tym roku wprawdzie wirtualnie, ale na połączonych sesjach obu lokalnych parlamentów podpisana zostanie deklaracja o współpracy samorządów na różnych płaszczyznach.

Na międzyrzeckich jeziorkach już lato.

W minioną sobotę, 13 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach rozpoczął się tegoroczny sezon. Ruszyło strzeżone miejskie kąpielisko.

Uroczysko Baran

Mieszkańcy, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele rządu uczcili pamięć pomordowanych na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy. Mszy św. przewodniczył ks. infułat dr Jan Sikorski z Warszawy.