Pawel Sych

Paweł Sych, prezes ŁKS Orlęta Łuków zwrócił się z apelem do mieszkańców o poparcie inicjatywy budowy pełnowymiarowego, zadaszonego boiska. Pod pismem w tej sprawie podpisało się ponad 1600 osób. Prezes Sych liczy na to, że te podpisy przekonają radnych aby ten pomysł poparli.

Piotr Pludowski

Od pięciu lat mówi się w Łukowie o konieczności modernizacji Placu Narutowicza. I ponownie w projekcie budżetu pojawiła się ta inwestycja. Tymczasem docierają do nas informacje, że miejska koalicji „zdejmie” to zadanie z przyszłorocznego planu inwestycji.

Jerzy Jaron

Przyszłoroczny budżet gminy Miastków Kościelny będzie zrównoważony, a priorytetem inwestycyjnym kolejne etapy kanalizowania gminy. W planach jest też poprawa infrastruktury drogowej, dofinansowanie zakupu samochodu strażackiego i wiele innych, których realizacja związana jest z pozyskanymi środkami zewnętrznymi.

SZKOLA_1

Wielkimi krokami zbliża się koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2020/21. Jest to kolejne półrocze prowadzone w trybie zdalnym. Forma ta jest szczególnie trudna dla najmłodszych dzieci. O to jak w praktyce wygląda takie nauczanie zapytaliśmy nauczycieli oraz rodziców.

HUSZLEW

Gmina Huszlew z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma 5 mln złotych dotacji. Zostaną zmodernizowane dwa odcinki dróg powiatowych: Zienie - Bachorza i Huszlew – Makarówka o łącznej długości 6 km 600 metrów.

100 lat

7 grudnia Pani Maria Szkodkowska obchodziła swoje setne urodziny. Jubilatka pochodzi z Polskowoli. Obecnie przebywa u swojej córki Marii Konaszewskiej w Kąkolewnicy.

ORONNE

Na terenach rozegranej 10 października 1794 roku bitwy pod Maciejowicami trwają badania archeologiczne w poszukiwaniu pochówków żołnierzy Tadeusza Kościuszki. Do chwili obecnej nie odnaleziono żadnej mogiły mimo, że źródła historyczne podają o liczbie od 4 do 6 tys. poległych. W badania zaangażowani są archeologowie, geofizycy, strażacy, regionaliści i wolontariusze.

Marzena Swieczak

Prace nad ostatecznym kształtem budżetu miasta Garwolina na przyszły rok trwają. Dochody zaplanowano na poziomie ponad 98 mln zł, a wydatki w kwocie 100 439 000 zł. W planach inwestycyjnych znalazła się między innymi poprawa kilku traktów komunikacyjnych, budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego, placu zabaw oraz być może budowa krytego lodowiska.

Gmina Maciejowice

Gmina Maciejowice realizuje projekt „Aktualizacja inwentaryzacji źródeł ciepła w Gminie Maciejowice” dofinansowany ze budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” w kwocie 28 200,00 zł. Zadanie jest w 100% finansowane z ww. środków.