MIEDZYRZEC

Dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego cieszyło się mobilne miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko powstało w minioną sobotę ( 6 czerwca) w Parku Potockich. Było nadzorowane przez policję.

Marcin Matenko

Marcin Mateńko, prezes Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie może rozpocząć rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Będą dotyczyć zmiany warunków umowy, na podstawie której miejska spółka ma otrzymać datację m.in. na modernizację oczyszczalni.

spotkanie w Lukowie

Ponownie ruszyła kampania wyborcza. Kandydaci na Prezydenta RP oficjalnie ruszyli w trasę po kraju. Do Łukowa przyjechał prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej.

przeprawa mostowa

Andrzej Duda poinformował na konferencji w Wilczkowicach Górnych, że powstanie przeprawa mostowa na Wiśle, która połączy powiaty garwoliński z kozienickim. Przeprawa, oczekiwana ponad osiemdziesiąt lat poprawi jakość życia mieszkańców i ułatwi prowadzenie biznesów po obu stronach rzeki. Tego dnia podpisano też umowę o dofinansowaniu przez państwo dokumentacji budowy mostu.

Ks Tomasz Koprianiuk

Ks. Tomasz Koprianiuk, wikariusz parafii katedralnej podkreśla, że ks. Piotr zmarł w nieprzypadkowym dniu.

Ks Marek Weresa

ks. Marek Weresa, asystent kościelny Echa Katolickiego

Artur Skora

Koronawirusa potwierdzono u pacjenta węgrowskiego szpitala, który wcześniej przez trzy dni był hospitalizowany na oddziale dziecięcym. Jak udało się nam ustalić to 13-miesięczne dziecko z terenu powiatu węgrowskiego. Jak mówi dyrektor placówki - niewykluczone, że oddział na jakiś czas zostanie zamknięty.

Czy powstanie ferma w Klimach

Duża ferma drobiu ma powstać w małej wsi - w Klimach koło Olszanki. To 24 kurniki wraz ze spalarnią martwych kurcząt. Gigantyczna ferma drobiu planowana jest około 1 km od zabudowań. Inwestorem jest mieszkaniec Klim. Inwestycja spotkała się z wielkim sprzeciwem mieszkańców wsi Klimy, Dawidy, Bejdy i Szydłówka.

Jerzy Jaron

Pomnik poświęcony św. Janowi Pawłowi II uroczyście poświęcono w Miastkowie Kościelnym. Uroczystości wpisują się w obchody setnej rocznicy urodzin papieża Polaka i są zwieńczeniem działań podejmowanych dla uczczenia osoby świętego Jana Pawła II.