susza

Sytuacja hydrologiczna w gminie Żelechów jest dramatyczna i jeżeli dalej nie będzie regularnych opadów deszczu, w wodociągach może zabraknąć wody. Chcąc zabezpieczyć mieszkańców w dostawę wody, by jej nie zabrakło, samorząd powziął doraźne działania w tej sprawie.

lekcja online

Już w przyszłym tygodniu, 12 maja, miną dwa miesiące od kiedy uczniowie nie chodzą do szkół. Uczą się on-line. Na taką zdalną lekcję zostaliśmy zaproszeni przez Bożenę Śledź, wychowawczynię klasy III D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Straz Miejska

Rada Miasta Międzyrzec Podlaski przyjęła uchwałę o zasięgnięcia opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Międzyrzecu. Jest to pierwszy krok związany z likwidacją Straży Miejskiej.

Tomasz Kwiatkowski

Oprócz budowy oczyszczalni ścieków i sieci wodno- kanalizacyjnej, tegorocznym priorytetem władz samorządowych jest poprawa infrastruktury drogowej. Zadania te wykonywane są między innymi dzięki pozyskanym środkom z różnych źródeł finansowania. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Tomaszem Kwiatkowskim

DRELOW

Gminne Centrum Kultury w Drelowie otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 21 tys. zł dotacji na wyposażenie sceny w nowy sprzęt. Wniosek o dofinansowanie dotyczył przede wszystkim zakupu oświetlenia scenicznego, którego w tej placówce kultury brakowało.

prognoza pogody

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w maju nie powinniśmy narzekać na brak słońca. Będzie umiarkowanie ciepło z niewielką ilością opadów. Będą się pojawiać lokalne burze z gradem i silnym wiatrem. Najcieplejsza czeka nas trzecia dekada miesiąca.

Albina Lubian

Uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny uczczą mieszkańcy miasta i gminy Pilawa dwa doniosłe święta w dziejach Polski, Najświętszej Marii Panny Królowej Polski oraz 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Waldemar Sabak

Tegoroczne Dni Ochrony Przeciwpożarowej będą miały w powiecie garwolińskim inny niż dotychczas przebieg. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę maja odprawiona zostanie w góreckim sanktuarium Msza św. w intencji strażaków, ale z udziałem jedynie delegacji i jednego sztandaru. Będzie transmitowana online od 20:00.

Albina Lubian

„Czarna Droga” była na czas budowy tam wiaduktu kolejowego zamknięta dla ruchu. Podczas realizacji inwestycji, a trwała ona prawie trzy lata, wykonawca robót wykorzystywał teren dla potrzeb budowy i po jej zakończeniu zobowiązał się przywrócić drogę co najmniej do stanu poprzedniego. 28 kwietnia na „Czarnej Drodze” położono dywanik asfaltowy, lecz niektóre fragmenty wykonanych robót mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników drogi.