Piotr Pludowski

W Łukowie nieprzerwanie trwa rewitalizacja Zalewu Zimna Woda oraz prace drogowe. Jak mówi burmistrz Piotr Płudowski, stan epidemii „nie przeszkadza” w realizacji zaplanowanych na ten rok miejskich inwestycji.

Bozena Kwiatkowska

Gmina Parysów realizuje obecnie kilka inwestycji, które polepszą życie mieszkańców i wpłyną na rozwój gminy. Wykonywane są zadania w zakresie infrastruktury kanalizacyjnej i remontów strażnic, a rewitalizacja płyty rynku zbliża się do finiszu.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak zdecydował o „odmrożeniu” Urzędu Gminy. Ponownie interesanci mogą wchodzić do budynku i załatwiać urzędowe sprawy. Muszą to oczywiście robić z zachowaniem obowiązujących w stanie epidemii zasad.

uroczystosc

W tym roku minie 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku ze stanem epidemii tegoroczne obchody będą się różnić od tych z minionych lat. Msza św. w intencji ojczyzny w garwolińskiej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej zostanie odprawiona o godz. 10. Eucharystia będzie transmitowana przez internet, ponieważ ze względu na obowiązujące ograniczenia w świątyni modlić się będzie mogła ograniczona liczba osób.

Marcin Kolodziejczyk

Pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, nie ma opóźnień w realizacji inwestycji prowadzonych przez gminę Garwolin. Trwa budowa dwóch świetlic wiejskich i rozbudowa przedszkola, natomiast trzy duże inwestycje drogowe zwiększą bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

POMOC

Uszyli już ponad 34 tysiące maseczek, które trafiły do służb medycznych, domów dziecka czy hospicjów. Wsparcie otrzymał także szpital w Parczewie. Grupa „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin” działa na terenie całego województwa. Wolontariusze proszą o wsparcie finansowe, materiałowe i zasilanie swoich szeregów.

komendant Tomasz Majewski

W ostatnich dwóch miesiącach nie ma praktycznie dnia, aby straż pożarna nie wyjeżdżała do pożarów nieużytków i lasów. Tak dzieje się m.in. w powiecie łukowskim, gdzie odnotowano już ponad sto takich zdarzeń.

ks kan Grzegorz Suchodolski

Słowo do zebranych złożył także Biskup Nominat Grzegorz Suchodolski

ks Tomasz Kopraniuk

W imieniu wikariuszy parafii katedralnej podziękowania i życzenia złożył ks. Tomasz Kopraniuk.