Gmina Miedzyrzec

W związku z pandemią koronawirusa 22 kwietnia radni Rady Gminy Międzyrzec Podlaski na wniosek radnego Edwarda Koprona przyjęli uchwałę w sprawie obniżenia wysokości diet radnych i wprowadzili diety ryczałtowe.

KAKOLEWNICA

Trwają prace związane z modernizacją 4 km odcinka drogi. Ponadto zostanie wykonany chodnik i do każdej zamieszkałej posesji zjazdy. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do końca sierpnia br.

Iwona Kurowska

Po raz pierwszy w tym roku wprowadzono w powiecie garwolińskim elektroniczny system rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Składając wniosek, uczniowie powinni wskazać trzy placówki, określić preferencje i złożyć stosowne dokumenty w systemie. Ma to zapewnić spokojny, obiektywny i bezpieczny proces rekrutacji kandydatów. Przygotowano też elektroniczny przewodnik po szkołach.

Grzegorz Uss

Od poniedziałku 20 kwietnia możemy ponownie spacerować po lesie. Ale musimy zachowywać się tam bardzo ostrożnie i odpowiedzialnie. I nie tylko dlatego, że nadal obowiązuje stan epidemii, ale również dlatego, że w lesie jest bardzo sucho.

Tomasz Kwiatkowski

Samorząd gminy dokłada do funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej w Oronnem ponad milion złotych rocznie, szkoły, do której uczęszcza czterdziestu czterech uczniów i sześciu przedszkolaków. Pod koniec ubiegłego roku rada gminy podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji małej placówki szkolnej, ale sprzeciwił się temu Mazowiecki Kurator Oświaty.

Waldemar Sabak

Pomimo pandemii koronawirusa samorząd gminy Górzno kontynuuje inwestycje zaplanowane do realizacji w tym roku. Bez problemów przebiega budowa kanalizacji w sołectwie Górzno Kolonia, na realizację której gmina otrzymała finansowe wsparcie. Pozyskano też środki na usuwanie folii rolniczych. W ostatnich kilku dniach panie z Kół Gospodyń Wiejskich uszyły ponad tysiąc maseczek. O gminnych inwestycjach i środkach na ich realizację, Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem gminy Waldemarem Sabakiem.

Miroslaw Walicki

Po raz pierwszy w historii przeprowadzona została zdalna sesja Rady Powiatu Garwolińskiego. Wszystko przez zagrożenie epidemiologiczne. W związku z tym podjęto uchwałę w sprawie wsparcia środkami finansowymi Powiatowego Ośrodka Zarządzania Lokalami w Miętnem oraz poinformowano radnych o trzech priorytetowych kierunkach działań zarządu powiatu w czasie pandemii.

Marianna Suchodolska

Kiedy był mały, był płaczliwy. Do szkoły prowadzała go młodsza siostra. A kiedy postanowił wstąpić do Seminarium, profesor Dulny mówił jego rodzicom, że z tak ścisłym umysłem powinien wybrać inny kierunek studiów. Tak opisuje swojego syna pani Marianna Suchodolska, mama księdza Grzegorza Suchodolskiego, powołanego właśnie przez Papieża Franciszka na biskupa oraz biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

Miroslaw Walicki

Drogowcy przystąpili do realizacji zaplanowanych na ten rok zadań związanych z poprawą stanu powiatowej infrastruktury drogowej. W trakcie realizacji są trzy odcinki dróg, ale niebawem rozpoczną się trzy duże inwestycje, na które samorząd powiatowy otrzymał ponad sześć milionów dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia ze starostą powiatu garwolińskiego Mirosławem Walickim.