Marzena Swieczak

Miasto wyposażyło seniorów w pakiety zawierające środki ochrony dróg oddechowych i skóry oraz ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zaleceń, by zabezpieczyć się przed koronawirusem. W najbliższych dniach pierwsza grupa seniorów otrzyma specjalne opaski monitorujące ich stan zdrowia.

Jerzy Jaron

Garwolińskie przedsiębiorstwo budowlane dokończy rozbudowę oczyszczalni ścieków w Miastkowie Kościelnym, którą rozpoczęła i nie dokończyła nieuczciwa firma ze Szczecina. Drugą z większych inwestycji realizowanych w gminie jest termomodernizacja i rozbudowa siedziby władz gminy. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.

Dariusz Szustek

Tuż przed świętami, 10 kwietnia zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rządowego programu budowy 100 obwodnic w kraju. Jest w tym programie również plan budowy obwodnicy Łukowa. Samorządowcy są zgodni, że ta obwodnica powinna przebiegać tak, jak przewidują to plany zagospodarowania przestrzennego.

Marzena Swieczak

Sto laptopów zakupiło miasto Garwolin do zdalnego nauczania dla uczniów, którzy nie mogli dotychczas skorzystać z tej formy nauki. Na ten cel niemal osiemdziesiąt tysięcy złotych pozyskano w ramach rządowego wsparcia zdalnego nauczania, a dwadzieścia miasto dołożyło z własnego budżetu. Przed świętami sprzęt komputerowy trafił do szkół.

zyczenia dyrektor

Życzenia Wielkanocne składa ks. Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie

BLOGOSLAWIENSTWO 2

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

BLOGOSLAWIENSTWO 1

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

zyczenia bp P. Sawczuk

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzenia do diecezjan skierował za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl, Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk.

adoracja krzyza

Wielki Piątek to jedyny dzień, kiedy w kościołach nie jest sprawowana Msza święta. Jest to dzień ciszy i dzień Krzyża, którego adoracja stanowi centralną część sprawowanej tego dnia Liturgii Męki Pańskiej. Wielki Piątek, który teraz przeżywamy jest jednak inny od wszystkich – Kościół zamarł, liturgia odbywa się za zamkniętymi drzwiami. To czas na refleksję nad naszą wiarą, mówi ks. Piotr Jarosiewicz.