Wieslaw Gaska

W gminie Borowie, podobnie jak wielu samorządach powiatu garwolińskiego, zakończyły się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które dokonały oceny działalności za rok ubiegły. Był on dla strażaków- ochotników z gminy Borowie dobrym pod wieloma względami.

maseczki

Dzięki współpracy Gminy Międzyrzec Podlaski z Miastem Międzyrzec Podlaski oraz sponsorem – firmą Wipasz S.A.; będącymi uczestnikami ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski”, do mieszkańców gminy trafi nieodpłatnie ponad 8 500 maseczek ochronnych.

Krzysztof Michałkiewicz

Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o propozycjach PFRON dla instytucji niosących pomoc niepełnosprawnym w dobie koronawirusa.

Albina Lubian

Miasto i Gmina Pilawa jako jedyny bodaj podmiot samorządowy w powiecie garwolińskim realizuje przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Jest to możliwe dzięki między innymi realizowanemu projektowi unijnemu, który dotyczy rozwoju mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego oraz dofinansowaniu z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Kursów autobusowych jest teraz tyle jak nigdy, chociaż na czas pandemii zawieszono je.

Miedzyrzec - pandemia

Pandemia koronawirusa zmieniła życie mieszkańców dużych miast, miasteczek i wsi. Na utrudnienia w różnych dziedzinach życia napotykają zwykli mieszkańcy, nauczyciele, uczniowie, władze, służba zdrowia.

respirator

Będzie respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Ponad 100 tysięcy złotych zebrano w ramach ogólnopolskiej akcji "Zanurzeni w miłości". Zbiórka trwała ponad dobę - powiedziała Karolina Kłoś z Caritas Diecezji Siedleckiej.

pogoda

Po dość łagodnej i ciepłej zimie, mamy zimną wiosnę. Po chwilowym ociepleniu kolejny spływ chłodu, dokuczą nocne przymrozki. Będzie też mniej opadów atmosferycznych.

audycja

Dziś wieczorem zapraszamy na kolejną audycję Czarno na białym przygotowaną przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo - Turystyczne ARKA.

ARKA

Dziś wieczorem zapraszamy na kolejną audycję Czarno na Białym poświęconą Diecezjalnemu Centrum Pielgrzymkowo - Turystycznemu ARKA.