Biskup Piotr Sawczuk

25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, biskup drohiczyński Piotr Sawczuk przewodniczył Mszy św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Eucharystia celebrowana w pustej kaplicy transmitowana była drogą internetową, a biskup zwracał się do wiernych, którzy w tym czasie w domach łączyli się w modlitwie. Przypominał, że Kościół nieustannie sprawuje Msze Święte, nawet gdy wierni mają do nich ograniczony dostęp.

Maria Koc

Iwona Kurowska

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat garwoliński, podobnie jak pozostałe w kraju, od kilkunastu dni są zamknięte. Nie oznacza to, że nauczyciele i uczniowie maja labę, ponieważ prowadzone jest nauka zdalna. Poważnym wyzwaniem dla dyrektorów szkół i organów prowadzących, będzie też w najbliższym czasie przeprowadzenie matur i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Grzegorz Goral

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa lokalne samorządy wprowadziły ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Podobne obostrzenia wprowadzono w gminie Kotuń. Na ten temat wypowiadał się w rozmowie telefonicznej z Radiem Podlasie wójt gminy Grzegorz Góral.

Marcin Romanowski

Wiceminister Sprawiedliwości w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił znaczenie wprowadzonego od dzisiaj nakazu pozostania w domach w związku z epidemią koronawirusa. Gość Marcina Jabłkowskiego zapowiedział kontrole i karanie osób, które uporczywie będą łamały rozporządzenie.

Izabella Kliczek

W Garwolinie nie ma aktualnie osób objętych kwarantanną domową w związku z COVID-19, które potrzebują pomocy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela pomocy i wsparcia w zakupie żywności i leków dziewiętnastu stałym klientom i nie jest to związane z rozprzestrzenieniem się koronawirusa.

Jerzy Rebek

Miasto Radzyń sięgnie do rezerwy finansowej, by zaopatrzyć szpital i pogotowie w specjalne, antywirusowe kombinezony ochronne. Na ten cel przeznaczono 60 tysięcy złotych.

Miroslaw Walicki

Starostwo Powiatowe i instytucje mające swoje siedziby w budynku starostwa, ograniczyły do niezbędnego minimum obsługę interesantów. Trzecia część zatrudnionych pracowników wykonuje swoje obowiązki w miejscu zatrudnienia, pozostali zdalnie. W szpitalu powiatowym na bieżąco uzupełniane są braki urządzeń i środków ochrony osobistej, sytuacja epidemiologiczna w powiecie jest lepsza niż gdzie indziej.

ks Jakub Kozak

Za nami druga niedziela, podczas której w naszych kościołach podczas jednej Mszy Świętej nie mogło być więcej niż 50 osób. I tak było w łukowskich świątyniach. Wierni mogli natomiast oglądać transmisje z łukowskich kościołów. I jak mówi nam ksiądz Jakub Kozak z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, choć zmieniła się forma, to jeszcze bardziej niż zwykle czuć atmosferę wspólnoty i modlitwy.