Albina Lubian

Niemal 6 mln zł kosztował będzie pierwszy etap rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej w Gocławiu w gminie Pilawa. W jego ramach rozbudowany zostanie budynek szkoły o przeszło 600 metrów kwadrat., a powierzchnia użytkowa zwiększy się o ponad tysiąc metrów kwadratowych. To kolejna, duża inwestycja realizowana w gminie w ciągu ostatnich kilku lat.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno, jak wielu samorządach powiatu garwolińskiego, zakończyły się zebrania sprawozdawcze jednostek OSP, które stanowią istotny element systemu bezpieczeństwa w gminie. Miniony rok był dobrym dla strażaków- ochotników z gminy nie tylko pod względem pozyskanych dużych środków finansowych.

Mariusz Osiak

Od kilku dni wszyscy uczymy się nowych zasad jakie obowiązują w stanie zagrożenia epidemicznego. A jak w takich warunkach funkcjonuje samorząd gminy Łuków? Pytany o to wójt Mariusz Osiak, odpowiada, że wszystko jest pod kontrolą. Wprowadzono wprawdzie duże ograniczenia dla interesantów, ale to nie oznacza, że urząd jest zamknięty. Tym bardziej, że właśnie rozpoczęło się pobieranie pierwszej raty lokalnych podatków.

wiceminister Waldemar Kraska

Gościem programu „O tym się mówi” był dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Rozmowa poświęcona była walce z koronawirusem. Gość Marcina Jabłkowskiego dziękował za zdyscyplinowanie społeczeństwa, co jak mówił może pozwolić na uniknięcie scenariusza włoskiego czy hiszpańskiego. Ale nie ukrywał, że zachorowań może być tysiące.

Dariusz Stefaniuk

Gościem programu „O tym się mówi” był 19 marca poseł PiS Dariusz Stefaniuk. Marcin Jabłkowski pytał go m.in. o to, jak odnosi się on do komentarzy zarzucających Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że w trakcie wyjątkowego stanu jaki obecnie mamy, jeździ on po kraju i prowadzi kampanię wyborczą. Pytał też o to, czy możliwe jest przełożenie wyborów prezydenckich.

Szczepan Niebrzegowski

Objęci kwarantanną w powiecie radzyńskim znajdą miejsce w ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Maryninie. Jak poinformował starosta Szczepan Niebrzegowski, powiat przygotował budynek na przyjęcie 125 osób, które będą potrzebowały odosobnienia ze względu na możliwe zakażenie koronawirusem.

Tomasz Sych

Dzieci i młodzież zostały w domach. Wśród nich są też zuchy i harcerze. Jak dziś, w czasie kwarantanny wygląda ich harcerskie życie? Jak się okazuje, przeniosło się ono do sieci, a zuchy i harcerze zachęcają do udziału w akcji „Bakcyl dobra”.

LEKCJE

Zamknięcie placówek edukacyjnych, ma być przerwą od szkoły, ale nie od nauki, dlatego szkoły w Siemiatyczach uczą korzystając z połączeń internetowych. - Nauczyciele zostali przeszkoleni, a pierwsze lekcje już się odbyły - powiedziała naszemu radiu Joanna Gołubkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek chce stworzyć na terenie swojego samorządu Muzeum Rolnictwa. Instytucja ma upamiętniać historię gminy i ciężką pracę całych pokoleń mieszkańców. Będzie się mieścić w Bedlnie koło Żabikowa.