kurniki

W Chotyczach-Kolonii koło Łosic nie powstaną kurniki. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję wydaną w tej sprawie przez burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

Jan Maszkiewicz

Nie ma dowodów na to, żeby zwierzęta domowe jak psy i koty mogły zakażać się koronawirusem i zakażac nim ludzi- uważa lekarz weterynarii Jan Maszkiewicz z Garwolina. Nie ma niebezpieczeństwa, że w którąkolwiek stronę ta choroba się przeniesie. Są jednak pewne „ale”.

Dariusz Szustek

Starosta łukowski Dariusz Szustek był dziś gościem programu „O tym się mówi”. W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim starosta mówił m.in. o tym, że w sprawie tego, jak ma przebiegać łukowska obwodnica nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Odniósł się również do obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym.

Jacek Lapinski

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w spotkaniu, którego temat przewodni brzmiał: „Pasja zamiast nałogów - chyba, że nałóg namiętnego czytania...”. Spotkanie poprowadził Jacek Łapiński, autor książki „Dlaczego warto czytać”.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno, jako jednej z niewielu w powiecie garwolińskim nie jest wyodrębniany fundusz sołecki. Nie oznacza to, że nie ponoszone są wydatki na rzecz poszczególnych wsi. W tym roku po raz kolejny gmina złożyła wnioski na dofinansowanie pięciu sołectw w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Okazją do spotkania władz gminy z liderami lokalnych społeczności był Dzień Sołtysa.

Miroslaw Walicki

- W mojej ocenie, na teraz powiat garwoliński jest przygotowany na tyle, na ile sytuacja pozwala, natomiast nie wiemy co będzie, widzimy jak dynamicznie ta sytuacja się zmienia- mówi starosta Mirosław Walicki. W powiecie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, ale podobnie jak w innych samorządach podejmowane są szczególne środki ostrożności.

Jacek Swiatek

Dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach św. i zawieszone do 29 marca rekolekcje wielkopostne... Zarządzenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z pandemią koronawirusa omawia Ks. kan. Jacek Świątek Rzecznik Prasowy siedleckiej Kurii Diecezjalnej

Albina Lubian

Dzięki wsparciu środkami unijnymi w wysokości ponad 7,7 mln zł, rozpoczęła się realizacja drugiego etapu budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Pilawie. To jedna z większych inwestycji wykonywanych w ostatnich latach przez pilawski samorząd. Więcej o tym dużym przedsięwzięciu w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz miasta i gminy Pilawa Albiną Łubian.

misje

W niedzielę 8 marca w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Dębowej Kłodzie rozpoczęły się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Misje św. prowadzą Ojcowie Oblaci z Kodnia - o. Marcin Szwarc i o. Jarosław Kędzia.