misje

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. W niedzielę 8 marca rozpoczęły się Misje św. w parafii Nawiedzenia NMP w Kolembrodach. 10 marca odbyła się Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny. Wcześniej nabożeństwo pokutne i spowiedź.

Marcin Kolodziejczyk

Samorząd pozyskał dwa miliony złotych dotacji na realizację inwestycji wodociągowej, która poprawi komfort życia mieszkańców i troskę o środowisko naturalne. To nie jedyne środki zewnętrzne, o które ubiegała się gmina w ostatnim czasie na różne zadania nie tylko infrastrukturalne. Dzięki między innymi temu ruszyły inwestycje.

Marzena Świeczak

Trzydziestu seniorów z Garwolina otrzyma specjalne opaski, dzięki którym w razie zagrożenia szybko skontaktują się z centrum alarmowym. Miasto przystąpiło do pilotażowego programu wdrażania usług opiekuńczych w postaci teleopieki. Realizacja pilotażowego programu ma potrwać dwa lata.

MISJE

Ostatnie Misje św. w parafii Kodeniec odbyły się w 1997 roku. Nazbierało się w nas we wspólnocie trochę grzechu i taki wstrząs duchowy, ćwiczenia duchowe na pewno nam dopomogą w większej wierności Panu Bogu. Bardzo cieszę się z licznego grona parafian, które skorzystało z czasu Misji daru przepowiadania ks. Mariusza Zaniewicza mówi ks. Ireneusz Zieliński proboszcz parafii Kodeniec. Misje św. z dnia nadzień nabierały rozpędu i pewnej mocy. Każde nabożeństwo przynosiło coś nowego. Rozpoczęliśmy niedzielą kiedy Jezus wyszedł na pustynię ażeby walczyć ze złym duchem aby podjąć też walkę duchową w naszym życiu. Pan Bóg wyznaczył nam pewien cel – przesłaniem dla parafii i dla mnie jest to żeby na nowo rozpalić swoje serce . Myślę że serca parafin zaczęły pałać nową mocą, miłością do Jezusa – mówi ks Mariusz Zaniewicz

KOBIETA ROKU

8 marca w Rogoźnicy w ramach corocznych spotkań z okazji Dnia Kobiet odbyło się już VII Forum Kobiet. Podczas tego spotkania został rozstrzygnięty konkurs „Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski”.

SLAWATYCZE

W niedzielę, 8 marca w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach sprawowana była suma będąca zwieńczeniem dwudniowych rekolekcji, które głosił o. Bogdan Filipiuk, kapucyn i misjonarz. W czasie rekolekcji w parafii przebywały relikwie bł. Anieli Salawy, polskiej mistyczki, patronki tercjarzy franciszkańskich, studentów oraz nieuleczalnie chorych.

KORONAWIRUS

W Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego związanego z pojawieniem się koronawirusa (2019 – nCoV) na terytorium Polski.

PKS

Mam nadzieję, że to jest początek głębokich zmian, które nastąpią w garwolińskim PKS-ie- mówił podczas otwarcia zmodernizowanej stacji paliw prezes spółki Jacek Semczuk. Starosta Mirosław Walicki dodał, że powiat jako organ właścicielski chce PKS-y ratować i wyprowadzić na prostą. - Symbolicznie dajemy dzisiaj nowy impuls do dalszego rozwoju PKS- podkreślał. Więcej w relacji Waldemara Jaronia.

misje

W diecezji siedleckiej trwają Parafialne Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. W niedzielę, 8 marca rozpoczną się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębowej Kłodzie. Będzie im przewodniczył ojciec Marcin Szwarc z Kodnia. Do codziennej modlitwy zaprasza proboszcz parafii w Dębowej Kłodzie, ks. kan. mgr Tomasz Kostecki senior