Pawel Kazimierski

W sobotę 7 marca w Leśnej Podlaskiej dojdzie do pozorowanego zdarzenia autobusu z ciągnikiem przewożącym amoniak. Teren zostanie skażony. Na miejsce zdarzenia przybędą służby ratownicze : pogotowie, policja, strażacy a także żołnierze WOT. Do zdarzenia dojdzie na ul. Moszyńskiego.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy planuje utworzyć żłobek, którego siedziba znajdowała się będzie w budynku po byłej bibliotece, w sąsiedztwie przedszkola. Po wykonaniu prac adaptacyjno- budowlanych, powstanie tam siedem nowych sal, w których będzie 150 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków lub dzieci ze żłobka.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozpoczęły się przygotowania do ogłaszania przetargów na wyłonienie wykonawców, którzy zajmą się realizacją zaplanowanych w tegorocznym budżecie drogowych inwestycji. Na wszystkie drogowe zadania przeznaczono w sumie blisko 4 mln zł.

senior plus

Seniorzy z Klubu „Senior+” z siedzibą w Czerwonce w lutym spotykali się we wtorki i czwartki w godz. 11.00 – 15.00. 27 lutego seniorki udzieliły wywiadu do Radia Podlasie, podczas którego mówiły o Klubie „Senior+”, o swoich oczekiwaniach, ale też i o tym, co robiły, co im się podobało, czego się nauczyły. Wywiad można było odsłuchać na antenie radia w dniu 28 lutego.

Turniej

Blisko 60 zawodników - uczniów ze szkół z gminy Olszanka uczestniczyło w XXIII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy. Rozgrywki odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Olszance.

Mateusz Kraska

Mateusz Kraska, lekarz z przychodni Centrum Medyczno – Diagnostycznego w Siedlcach w rozmowie z Radiem Podlasie uspokajał zaniepokojonych potencjalną epidemią koronawirusa z Chin. Jak powiedział, odpowiednia profilaktyka i działania na szczeblu krajowym są wystarczającym remedium na chorobę.

warsztaty

Jubileusz dwudziestolecia świętują w tym roku uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem, najstarszej z dwóch tego typu placówek w powiecie garwolińskim. Historyczną datą jest 1 marca, ale jubileuszowa gala zorganizowana będzie 6 czerwca.

ks Slawomir Kapitan

4 marca w święto św. Kazimierza, diecezja siedlecka obchodziła dzień imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Dostojny Solenizant przewodniczył w tym dniu Mszy św. w siedleckiej katedrze. Wraz z Księdzem Biskupem Mszę Św. koncelebrowało liczne grono kapłanów. Na zakończenie Eucharystii w imieniu prezbiterium Kościoła Siedleckiego życzenia imieninowe Księdzu Biskupowi złożył dziekan dekanatu łosickiego ks. kan. Sławomir Kapitan.

Milena Glowala

Od początku marca obowiązują w Garwolinie nowe, wyższe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prawdopodobnie od 1 kwietnia wejdą w życie zmienione stawki opłat za odpady dla prowadzących działalność w lokalach znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Stosowną uchwałę podjęli radni na posiedzeniu, które odbyło się 3 marca.