Górznianeczki

Koło Gospodyń Wiejskich „Górznianeczki” z Górzna skupia 33 kobiety. Panie są w różnym wieku, czynne zawodowo i emerytki. Wszystkie są młode duchem, aktywne i twórcze. Prowadzą imponującą działalność, przejawiającą się w różnych formach.Ostatnio zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Skarby w słoiku” za przygotowanie przetworów „Mięso – Smak Babuni”

Jerzy Jaron

Ponad osiemset siedemdziesiąt tysięcy złotych na realizację aż dziewięciu różnych przedsięwzięć pozyskała gmina Miastków Kościelny z projektu unijnego. Wyposażonych zostanie też siedem pracowni szkolnych za przeszło dwieście trzydzieści tysięcy złotych.O ciekawym unijnym projekcie Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem Jerzym Jaroniem.

TEATR

Ich występy cieszą się ogromną popularnością w środowisku, a sala widowiskowa Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury pęka w przysłowiowych szwach. Amatorski teatr „Niby nic” działa w Żelechowie od czterech lat i wystawił trzy sztuki oraz kilka okolicznościowych programów artystycznych. W lutym żelechowscy aktorzy wystąpili w komedii „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej”.

MISJE

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. 1 marca Misje św. rozpoczną się w parafii Narodzenia NMP w Kodeńcu.

KAKOLEWNICA

W ramach cyklu spotkań z Hieronimem po Lubelszczyźnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się Spotkanie z kulturą i tradycją Kąkolewnicy.

celnicy- eskorta

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pomogli dotrzeć do Centrum Zdrowia Dziecka mężczyźnie, który wiózł chore dziecko. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 2 niedaleko Siedlec.

Zenon Stefanowski

Na realizację tegorocznych inwestycji zapisano w budżecie gminy Trojanów prawie 16 mln zł, co stanowi 45% całości budżetu gminy. Blisko 8 mln kosztować będzie montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych, a prawie 3 mln pochłonie wymiana lamp oświetleniowych. Oprócz tego ponad 2 mln przeznaczono na poprawę infrastruktury drogowej. Ale to nie wszystko.

Prezydent w Garwolinie

Ponad pół tysiąca osób na sali gimnastycznej garwolińskiego ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte spotkało się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Około 300 nie zostało wpuszczonych na salę ze względów bezpieczeństwa, ale A. Duda poszedł do nich i przeprosił za utrudnienia. Podczas przemówienia co chwilę skandowano na cześć gościa.

Robert Mazurek

W środę, 26 lutego komisja konkursowa spotka się z trójką kandydatów na dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim. Aplikujący o to stanowisko będą musieli przedstawić swój plan na rozwój placówki.