Szczepan Niebrzegowski

W środę, 26 lutego komisja konkursowa spotka się z trójką kandydatów na dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim. Aplikujący o to stanowisko będą musieli przedstawić swój plan na rozwój placówki.

DROGI

W gminie Maciejowice, jako pierwszej w tym roku w powiecie garwolińskim, 24 lutego oficjalnie oddano do użytkowania sześć odcinków dróg naprawionych dzięki rządowemu dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Obecni na uroczystościach politycy zapewniali, że do nadwiślańskiej gminy niebawem popłyną kolejne środki na modernizację dróg.

WRZOS

Zespół Wrzos z Kąkolewnicy ma 20 lat. Powstał w 2000 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.

dofinansowanie

W powiecie garwolińskim funkcjonuje ponad 30 niepublicznych placówek oświatowych i wychowawczych, które prowadzą podmioty inne niż samorządy. Wszystkie te placówki są dotowane przez powiat lub gminy. Największą, bo prawie 4-milionową dotację otrzymuje Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, a półtora miliona dostaje KLO. Do każdego dziecka w garwolińskim żłobku miasto dopłaca 400 zł/mies. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wicestarostą powiatu garwolińskiego Iwoną Kurowską i skarbnik miasta Garwolina Katarzyną Nozdryn- Płotnicką.

wystawa

W międzyrzeckiej galerii ES została otwarta wystawa prac malarskich rodowitych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego Ewy Gaszewskiej i Jagody Patkowskiej.

Iwona Kurowska

1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- święto poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Na tę szczególną okoliczność Powiat Garwoliński przygotował specjalny kalendarz wydarzeń.

tradycje

Kończy się karnawał. Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski kultywują dawne tradycje. Już jutro w Koszelikach odbędzie się biesiada na ludowo z seniorami.

GOKiW

W Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Ewę Śledź zastąpił Bartłomiej Bryk.

Olimpiada

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się w Starych Szpakach. W olimpiadzie wzięły udział 54 panie z gminy Stara Kornica.