Zenon Stefanowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Wylezinie otrzymała średni samochód pożarniczy. Zastąpi on Jelcza, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi podczas powrotu z akcji ratowniczej i nie nadawał się do eksploatacji. To kolejny w ciągu ostatnich lat pojazd, który zasilił tabor strażacki w gminie Kłoczew.

Marta Serzysko

Jest to pierwsza taka operacja w powiecie garwolińskim. Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami, które dotyczą zmiany rodzaju pięciu miejscowości w gminie Borowie. Polegać to będzie na połączeniu miejscowości nie występujących w danych adresowych, czyli kolonii z już istniejącymi.

Szczepan Niebrzegowski

Trzy oferty wpłynęły w konkursie na dyrektora radzyńskiego szpitala. W poniedziałek, 17 lutego zakończył się nabór kandydatur. We wtorek, 18 lutego komisja konkursowa zbierze się, by ocenić podania pod kątem formalno- prawnym. Kandydaci, którzy przejdą weryfikację, zostaną zaproszeni na rozmowę w połowie przyszłego tygodnia. Samorząd chce wyłonić nowego dyrektora do końca miesiąca.

Tomasz Kwiatkowski

Miniony rok zamknięto w gminie Maciejowice sukcesem, a w bieżącym samorząd planuje zrealizować zadania inwestycyjne za przeszło 4,6 mln zł. Kontynuowana jest m.in. rozbudowa oczyszczalni ścieków, rewitalizowany zabytkowy park w stolicy gminy. W planach jest też modernizacja kilku odcinków dróg.

zbiorka

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie prowadzą zbiórkę na rzecz renowacji grobu swojego patrona doktora Bronisława Chącińskiego. To postać znana w Łukowie. Lekarz i społecznik, który w latach 20-tych był jedną z ważniejszych postaci w mieście.

MORDY

W województwie mazowieckim rozpoczął się II tydzień ferii zimowych. Ośrodki kultury zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych w tym czasie zajęć. 17 lutego do dzieci z Mordów przyjechali przedstawiciele siedleckiej policji. Dzieci mogły m.in. obejrzeć przygotowany przez policjantów pokaz tresury psów służbowych. Najmłodsi dowiedzieli się również jak bezpiecznie spędzić czas podczas ferii zimowych. Posłuchaj materiału Kamila Skorupskiego

referendum

Dziwne jest dla mnie, że w gminie, w której do tej pory nie ma przedszkola publicznego, komuś do głowy mógł przyjść taki pomysł, żeby wystąpić z inicjatywą referendum o nie budowaniu w naszej gminie przedszkola publicznego- mówi wójt gminy Trojanów. Radni gminy w zdecydowanej większości nie podjęli uchwały w sprawie rozpisania referendum dotyczącego budowy placówki przedszkolnej.Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z przewodniczącym rady gminy Jackiem Ryszkowskim i wójtem Stanisławem Kostyrą.

Miroslaw Krupski

Od wieków w parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach żywy jest kult św. Walentego, jako patrona ludzi chorych i zakochanych. Co roku w lutym odbywają się tu uroczystości odpustowe z racji wspomnienia św. Walentego. 16 lutego w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbył się odpust ku czci św. Walentego, patrona zakochanych oraz osób chorych na epilepsje. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Paweł Tomaszewski, wikariusz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie. Uroczystości odpustowe poprzedzone zostały nowenną do św. Walentego. – Są tam zawarte modlitwy wstawiennicze. Za każdym razem odmawiamy litanię ku czci świętego Walentego. Zanoszone są różne modlitwy prośby. W okresie nowenny liczba parafian na Mszach św. jest większa niż w zwykłe dni – mówi ks. Mirosław Krupski, proboszcz parafii MB w Sławatyczach

Magdalena Dylak

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę prac młodej łukowianki Magdaleny Dylak. Otwarcie wystawy zatytułowanej „Poza formą” odbyło się w piątkowy wieczór 14 lutego. Znalazły się na niej prace, które młoda artystka stworzyła podczas pięciu lat nauki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.