Mariusz Kucewicz

Trwają przygotowania do rozbudowy ul. Myśliwskiej w Łosicach wraz z utworzeniem mostu na rzece Toczna. Obecnie, jak informuje burmistrz Mariusz Kucewicz, samorząd uzyskał w tej sprawie decyzję środowiskową.

Mateusz Poplawski

Łukowski radny Mateusz Popławski złożył do biura Rady Miasta projekt uchwały zakładający zwiększenie ilości zezwoleń na sprzedaż wysokoprocentowego alkoholu. Dziś takich zezwoleń jest 22. Radny proponuje aby było ich 40.

Waldemar Sabak

Na tegoroczne inwestycje zapisano w budżecie gminy Górzno prawie sześć i pół miliona złotych. Największe środki przeznaczone zostaną na zadania związane z kanalizacją sanitarną i wodociągową. W planach jest też poprawa infrastruktury drogowej, dokończenie budowy świetlicy w Łąkach i wybudowanie domu strażaka w Samorządkach. Ważnym przedsięwzięciem jest również zmiana planu zagospodarowania gminy.

Poprawiny w Zasciankach

1 lutego w Domu Ludowym w Zaściankach koło Międzyrzeca Podlaskiego klub seniora zorganizował spotkanie zatytułowane „Wspomnienia przez pokolenia. Poprawiny w Zaściankach”.

Szpacze Trele Morele

1 lutego w Starych Szpakach odbył się IV Przegląd Piosenki Kabaretowo-Biesiadnej „Szpacze Trele Morele”.

Rafal Zolkowski

Wspomnienia na płótnie, fotografie dawnego Węgrowa czy zdjęcia ludzi – już od kilku lat pojawiają się na ścianach korytarza oddziału wewnętrznego w węgrowskim szpitalu powiatowym. Wszystko po to, aby pacjenci szybciej dochodzili do zdrowia i milej wspominali pobyt w placówce. Po obrazach nauczycielki - Małgorzaty Konopińskiej przyszedł czas na prezentację zdjęć Rafała Ziółkowskiego, lekarza i podróżnika, który chce pokazać chorym inny, często nieznany im świat.

ks Darek Denisiuk

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo Turystyczne ARKA organizuje Pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd zaplanowano w drugim tygodniu ferii, w dniach 16-23 luty. Cena -1100 zł. Mówi ks. Darek Denisiuk

Iwona Kurowska

Rada Powiatu Garwolińskiego podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji szkoły podstawowej działającej przy Ośrodku Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno”. Uczniowie zlikwidowanej szkoły dowożeni będą do pobliskich szkół powszechnych, a pracownikom zaproponowane zostanie zatrudnienie na podobnych stanowiskach w ośrodku i szkołach prowadzonych przez powiat garwoliński.

Jaroslaw Jaskula

Od 1 lutego ceny za wywóz śmieci w Garwolinie miały drastycznie wzrosnąć, nawet do 300%. Na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 4 lutego radni podjęli uchwałę dotyczącą obniżenia uchwalonych w grudniu ubiegłego roku stawek za śmieci komunalne. Wprowadzono też zniżki dla mieszkańców za kompostowanie odpadów. Nowa uchwała wejdzie w życie najprawdopodobniej od 1 marca, ale czy system będzie się spinał?