Joanna Bala

Dyrektor mazowieckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w rozmowie z Radiem Podlasie podziękowała za wsparcie w plebiscycie Wpływowa Kobieta Roku 2020 na Mazowszu i w Polsce.

Dariusz Stefaniuk

Poseł PiS Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zarzutów, jakie pod jego adresem pojawiły się w publikacji jednego z ogólnopolskich portali internetowych.

Boguslaw Broniewicz

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta i lider stowarzyszenia Biała Samorządowa w audycji O Tym Się Mówi podkreślił znaczenie wsłuchiwania się w głos mieszkańców samorządu. Po raz kolejny wyraził również zdanie na temat istnienia, w jego opinii, nieformalnej koalicji KO – Zjednoczona Prawica w Radzie Miasta.

Łukasz Bogusz

Prawie 345 tys. zł przeznaczył w tym roku samorząd Żelechowa na realizację zadań w ramach funduszu sołeckiego. Za pieniądze te zrealizowano wiele niezbędnych osiemnastu sołectwom inwestycji. Na przyszły rok w budżecie gminy zapisano na fundusz sołecki ponad 380 tys. zł.

Anna Wasak

W końcu ogłoszono przetarg na rewitalizację Pałacu Potockich i miejskiego rynku w Radzyniu Podlaskim. Dokumentacja miała pojawić się w Biuletynie Informacji Publicznej 30 listopada, jednak ze względu na wymogi unijne formalności przesunęły się o tydzień.

Powiat Garwolinski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przyłęku otrzymał nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, którego zakup sfinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i powiatu garwolińskiego. W ostatnim czasie wsparcie powiatu otrzymał również szpital powiatowy.

sprzet komputerowy

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie otrzymała od samorządu województwa mazowieckiego pakiet sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i przeprowadzeniem szkoleń mających na celu przygotowanie szkoły, nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki. Przekazanie wysokiej jakości sprzętu miało miejsce 4 grudnia.

Grzegorz Uss

W Nadleśnictwie Łuków, na terenie wiaty edukacyjnej „Ostoja”, powstał budynek jakiego nie ma w żadnym innym nadleśnictwie w kraju. To Centrum Promocji Drewna – budynek nowoczesny, zbudowany praktycznie w stu procentach z drewna i pasywny. To „drewniana perełka”, jak mówi o nim nadleśniczy Grzegorz Uss.

Tomasz Kwiatkowski

Samorząd gminy Maciejowice poprawia nie tylko gminną infrastrukturę techniczną, ale też wspiera Ochotnicze Straże Pożarne w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na wyposażenie i doposażenie jednostek w sprzęt ratowniczy czy remonty strażnic. W ostatnim czasie podejmowano wiele działań w tym zakresie.