Zenon Stefanowski

22 zadania na drogach gminnych zrealizował w tym roku samorząd gminy Kłoczew. Na poprawę infrastruktury drogowej wydatkowano 4 mln zł, w tym środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina partycypuje też w poprawę stanu dróg powiatowych na terenie gminy, które są w bardzo złym stanie.

Prognoza listopad

Jaka pogoda czeka nas w listopadzie. Swoją kolejną amatorską prognozę przygotował Waldemar Naumiuk z Łosic

cmentarz

2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kilka dni temu cmentarz parafialny przy ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim odwiedził Sławomir Karczewski. Jego przewodnikami byli Adam Szulik i Andrzej Kurenda członkowie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu.

Dariusz Szustek

„Jest trudno, ale sobie radzimy” - takimi słowami starosta Dariusz Szustek ocenia obecną sytuację w łukowskim szpitalu. Mówi to po tym, jak w miniony piątek on i radni powiatowi wysłuchali informacji przedstawionej przez dyrektora łukowskiego SP ZOZ.

Albina Lubian

To jedna z większych inwestycji realizowanych w ostatnich latach, na którą pilawski samorząd pozyskał wsparcie z Unii Europejskiej w wysokości niemal 6,7 mln zł. Koszt budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP oszacowano na prawie 8,5 mln zł.

woz strazacki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostowie koło Huszlewa zakupiła nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów. Samochód kosztował 824 tysiące złotych.

burmistrz Piotr Pludowski

Łukowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o powołaniu nowej placówki oświatowej, czyli Żłobka Miejskiego nr 1. Uchwałę podjęto na sesji, która odbywała się w czwartek 29 października.

Jerzy Jaron

Samorząd gminy planuje w listopadzie przeprowadzić termomodernizację budynków dwóch strażnic. Kilka dni temu podpisana została umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji tych inwestycji. To kolejne obiekty użyteczności publicznej w gminie, poddane w ostatnich dwóch latach termomodernizacji.

Waldemar Kraska

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o przygotowaniach Rządu do walki z kolejną falą koronawirusa. Po raz kolejny zwrócił uwagę, że bez poważnego podejścia Polaków do obostrzeń sanitarnych, ta walka może być przegrana.