Szczepan Niebrzegowski

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim powstaje kolejna nowoczesna pracownia fryzjerstwa. Dzięki inwestycji uczniowie szkolący się w zawodzie fryzjera szybciej skończą lekcje- nie będzie kolejek do pracowni.

ULAN

Gmina Ulan- Majorat chce pozyskać środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego trafiły projekty na dwa odcinki: w Kolonii Domaszewskiej i w Sętkach.

Artur Jaszczuk

Mieszkańcy powiatu parczewskiego mogą już poruszać się po kilku odnowionych drogach, które właśnie oddano do użytku. Gotowe są odcinki w Nowym Orzechowie, Lejnie i Łomnicy, Zakończył się także remont i docieplenie Domu Pomocy Społecznej w Kalince. Jak powiedział Radiu Podlasie wicestarosta parczewski Artur Jaszczuk, na dniach ma ruszyć remont drogi Makoszka Plebania- Wola. Odcinek mierzy 800 metrów. Prace będą wykonywane przy współpracy finansowej z gminą Dębowa Kłoda. Koszt tej inwestycji to prawie 300 tysięcy złotych.

mural

Na terenie letniej pływalni w Łukowie powstał właśnie historyczny mural. To pierwsze z działań jakie podjęły wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie „Alternatywa dla Łukowa” oraz Hufiec ZHP Łuków w ramach realizacji projektu „Patriotyzm na co dzień - Łuków 2020”. Mural zaprojektował i wykonał łukowski artysta Adam Kopeć. Widnieją na nim sylwetki króla Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły, Henryka Sienkiewicza oraz herbowy niedźwiedź, zabytkowy budynek dworca PKP oraz zalew Zimna Woda.

Gnojno

W piątek, 21 sierpnia w parafii Św. Antoniego Padewskiego w Gnojnie rozpocznie się nabożeństwo 40-godzinne, które poprowadzi ks. dr Mariusz Szymanik - wikariusz parafii Sarnaki. W piątek Msze święte o 9.00 i 16.00 w sobotę o 9.00 i 18.00. Nabożeństwo zakończy się suma odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w niedzielę, 23 sierpnia o godz. 12.00.

Waldemar Sabak

W imieniu kombatantów Armii Krajowej i społeczności gminy Górzno, 17 sierpnia wójt gminy Waldemar Sabak przekazał ordynariuszowi diecezji siedleckiej, ks. bp Kazimierzowi Gurdzie pamiątkowy numizmat z wizerunkiem św. Jana Pawła II i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, jako wyraz wdzięczności dla Kościoła oraz wiary katolickiej. Więcej o przekazanej pamiątce, z wójtem Waldemarem Sabakiem rozmawia Waldemar Jaroń.

Szczepan Niebrzegowski

W powiecie radzyńskim chcą naprawiać kolejne odcinki dróg. Zarząd Powiatu przygotował projekt remontów siedmiu odcinków za ponad dwa miliony, który pod koniec miesiąca przedłoży radzie. Jeśli radni wyrażą zgodę, prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Jak powiedział Radiu Podlasie starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, Zarząd przedstawi radzie plan realizacji siedmiu nowych inwestycji:

POMNIK

W gminie Radzyń Podlaski chcą upamiętnić harcerzy zamordowanych przez hitlerowców w lesie Paszki koło Sitna. Pozyskano środki na remont pomnika. W prace angażują się mieszkańcy gminy.

Bozena Niedzielak

Rada powiatu łosickiego nie udzieliła Zarządowi wotum zaufania i nie przegłosowała absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku. To główne punkty zwołanej 18 sierpnia sesji Rady powiatu. Bożena Niedzielak, radna PSL, która głosowała przeciw udzieleniu absolutorium i wotum zaufania,  jako powód swojej decyzji podała utrudnioną współpracę z Zarządem Powiatu Łosickiego.