PRZEDSZKOLAKI
Coraz bliżej do wyborów parlamentarnych. W najbliższą niedzielę, 13 października wybierzemy posłów i senatorów, którzy będą podejmowali ważne dla kraju decyzje. Jaki powinien być dobry polityk? I czy warto nim zostać? O tym opowiadały Kamilowi Skorupskiemu dzieci z grupy „Sówki” z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łosicach.
Waldemar Sabak
Priotytetem inwestycyjnym władz samorządowych gminy Górzno jest poprawa infrastruktury drogowej, dlatego każdego roku przeznaczają w budżeci pokaźne kwoty na realizację zaplanowanych zadań. Gmina pozyskuje też znaczne środki zewnętrzne na modernizację dróg, dzięki którym na przykład wykonywane są kolejne odcinki traktów komunikacyjnych.
Iwona Kurowska
Ponad 1,3 miliona z ministerstwa sportu otrzymał powiat garwoliński na budowę i remont infrastruktury sportowej przy szkołach przez niego prowadzonych. Powstaną boiska wielofunkcyjne i do piłki plażowej oraz park street workout. O szczegółach mówi wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska.
Marcin Kolodziejczyk
Samorząd gminy Garwolin przeznacza każdego roku duże pieniądze na inwestycje, a w dużej mierze na poprawę infrastruktury drogowej i wodociągowo- kanalizacyjnej. Jeszcze w tym roku jedne zadania zostaną zakończone, a inne rozpoczną się.
Waldemar Sabak
29 najlepszych zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu garwolińskiego wzięło udział w VIII Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, które rozgrywano na murawie boiska sportowego w Żelechowie. Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny z Taluby-Feliksina, Zasiadał i Samorządek. Wśród kobiet triumfowały druhny z Miętnego w gminie Garwolin.
Kolembrody
W październiku, miesiącu maryjnym w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kolembrodach, w gminie Komarówka Podlaska od 14 lat odbywają się przeglądy pieśni maryjnej. 6 października na przegląd przyjechały 24 zespoły z powiatu radzyńskiego, bialskiego i łukowskiego. Wystąpiło też 10 solistów.
Jacek Sasin
Wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiadał dalsze inwestycje rządowe w rozwój wschodu naszego Kraju. Odniósł się także do propozycji ideologicznych zgłaszanych przez swojego kontrkandydata w okręgu wyborczym i nagłośnionych wypowiedzi ministra Ardanowskiego ze spotkania z dyrektorami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Konsekracja
Po trzydziestu trzech latach od powstania parafii i trzynastu latach budowy, w parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie odbyła się 6 października konsekracja świątyni, która wzniesiona została dzięki wysiłkowi parafian i księży proboszczów śp. ks. Jana Romaniuka i Andrzeja Kani. Mszy św. przewodniczył ordynariusz siedlecki biskup Kazimierz Gurda, który dokonał konsekracji świątyni. Relacja Waldemara Jaronia.
Tomasz Futera
To była ostatnia batalia kampanii wrześniowej stoczona przez regularne oddziały Wojska Polskiego. 5 października upamiętniono 80. rocznicę bitwy pod Kockiem. W widowisku artystycznym przedstawiającym ostatnie chwile przed kapitulacją generała Kleeberga wystąpiło ponad 300 lokalnych artystów. - W Kocku wciąż pamiętamy o tej ostatniej bitwie- mówi burmistrz Tomasz Futera, z wykształcenia historyk.-I to na naszym cmentarzu wojennym spoczęły prochy generała Kleeberga. Dowódca zmarł w niewoli, ale w 1969 roku jego prochy zostały przeniesione do Kocka - przypomina.